VI Niedziela Wielkiego Postu 28.III.2021r.

1.    Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.

2.    Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.

3.    W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy.

4.    W Wielki Piątek  Liturgia Męki pańskiej o godzinie 18.00, opis męki Pańskiej, adoracja Krzyża Świętego, komunia święta

5.    Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej będzie miała następujący przebieg: Liturgia słowa, poświecenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, liturgia Eucharystii.

6.    Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

7.    UWAGA !!! PODCZAS MSZY ŚW. NABOŻEŃSTW W KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ TYLKO NA GÓRZE 30 OSÓB i NA DOLE 30 OSÓB – W TYM CI , KTÓRZY ZAMÓWILI INTENCJĘ MSZALNĄ. PROSZĘ UPRZEJMIE O WYROZUMIENIE i ZROZUMIENIE I NIE WCHODZIĆ DO KOŚCIOŁA JEŚLI JEST ZAPEŁNIONY WIERNYMI. Pozostałe osoby mogą znajdować się na zewnątrz kościoła lub uczestniczyć poprzez Internet.  W naszym kościele Msze Święte  Nabożeństwa będą transmitowane poprzez Internet ( tzn. Niedziela Palmowa godz. 10.00; Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota godzina 18.00; w Niedzielę Zmartwychwstania Pana Jezusa godzina 6.30). Zawsze po każdej Mszy świętej, osoby które uczestniczą w domu w Uroczystościach mogą przyjechać do kościoła i przyjąć komunię świętą, kapłan będzie do dyspozycji 15 minut po zakończonej Mszy Świętej lub nabożeństwie wieczornym i udzieli Komunii Świętej. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie na zewnątrz kościoła ( ustawiamy się szeroko dookoła kościoła, kapłan poświęci pokarmy na schodach i pokropi wodą święconą przechodząc dookoła kościoła – proszę tylko stać w odległości 1.5 m od siebie. Na procesję ustawiamy się tylko na zewnątrz kościoła każdy w bezpiecznej odległości jeden od drugiego i nie idziemy w skupisku. Bardzo proszę o dostosowanie się do mojej prośby i zaleceń.

8.    Dziękuję za ofiary do Grobu Pańskiego od Róży Marii Cichorczyk 200 zł., Róży Wiktorii Domagały 200 zł, Róży Bogumiły Hryniawskiej 220 zł  Z Róży Barbary Cichańskiej 200 zł,od Róży Męskiej Jana Cichańskiego 200 zł; od Róży Józefy Lupy 200zł, z Róży Marii Cichórz 290 zł. zł. Bóg zapałać wszystkim, który złożyli jakakolwiek ofiarę, na kwiaty, do Grobu Pańskiego i Ciemnicy

9.    Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: z osiedl: KACZORÓWKA: KOZYRA Maria; MISIURA Renata; MISIURA Anna; CIEŻ Anna; MISIURA Bożena; ANTOSZ Stanisława; HRYNIAWSKA Bogumiła; MISIURA Bożena; MISIURA Zofia; MISIURA Jan i za złożoną ofiarę na Kościół 100 złotych. Bóg zapłać. Proszę o sprzątanie w następnym Wielkim Tygodniu i na Święta  rodziny z osiedla FILIPY;  proszę o sprzątanie i w sobotę o godz. 09.00.

10. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.