XVIII Niedziela Zwykła – 02.VIII.2020R.

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca sierpnia adoracja po wszystkich Mszach świętych. Natomiast po mszy świętej o godzinie 8.00, spotkanie Róż Różańcowych i zmianka tajemnic różańcowych.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku.
Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym.
W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu.
Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

5. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata,
zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

6. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów.
Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie.

7. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek
od godz. 7.30 do 17.30. W pierwszy czwartek miesiąca, będziemy dziękować Panu Bogu podczas adoracji za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz. 17.30 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele w piątek od godz.  15.00 do 17.30.
( skorzystajmy szczególnie tym bardziej że nasi Księża przerywają urlop wakacyjny , by nam posłużyć w konfesjonale). Do chorych udamy się w piątek od godziny 9.00 rano.
( proszę uprzejmie zgłaszać których chorych w domu nie, ma czy są w szpitalu czy, gdzieś wyjechali, jest to bardzo ważna wiadomość dla Mnie i dla innych chorych).

9. Przypominam, że w naszej wspólnocie Parafialnej odbędą się Dożynki w Porębie Wielkiej, w niedziele 16.08.2020 o godzinie 10.00, proszę uprzejmie Pana Sołtysa o wyznaczenie Roli i przygotowanie wieńca dożynkowego od naszej Parafii Panu Bogu i naszej Pani Fatimskiej, . Również proszę o kontakt ze mną by odpowiednie przygotować Liturgię Dożynkową, przedstawiciela Roli, czy części parafii,  która będzie w tym roku przygotowywać wieniec i będą przewodniczyć Uroczystościom i Pana Sołtysa.  Zapraszam na omówienie liturgii dożynkowej na plebanię.

10. W przyszłym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej w czwartek 13 sierpnia 2020 odbędzie się czwarte nabożeństwo Fatimskie w tym roku.
Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim i procesją wokół kościoła będzie o godzinie 18.00. Na to święto figurę Matki Bożej Fatimskiej proszę o udekorowanie i o niesienie figury w czasie procesji  asystę z osiedli: PAŃSKIE; POREBSCY, NOWA WIEŚ , MORGI KACIKI. Proszę Panów z Rady parafialnej do niesienia baldachimu, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, zapraszam  Nadzwyczajnych Szafarzy,  Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

11. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom
z osiedla NOWA WIEŚ: WIECZOREK Jadwiga; GNIECKA Elżbieta; GNIECKA Wiktoria; GNIECKI Robert; MONIKA Angelika; SOBCZAK Józefa;  POTACZEK Magdalena; DOMALIK Janina; oraz za złożona ofiarę 90 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: . Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00. Morgi, Kaciki, Porębscy Cz. III (od Państwa Dawiec do  Państwa  Woźniak lewa strona);

12.
Za tydzień z racji II niedzieli miesiąca sierpnia  Panie i Panowie z Rady Parafialnej będą pełnić dyżur pod chórem kościoła i będzie można u nich złożyć ofiarę na ogrzewanie i wszelkie remonty w kościele.

13. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

14. Zapraszam do zakupienia nowych numerów gazet „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” , aby pogłębić swoja wiarę.
Gazety można nabyć u ministrantów przed kościołem.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.