X Niedziela Zwykła – 07.VI.2020r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

3. W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej i nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30 a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 10.00, a potem objazd z Najświętszym Sakramentem po Parafii: pojedziemy najpierw  do Koninek do parkingu, potem będzie osiedle Starmachy, Poręba Centrum GPN, osiedle Porębscy obok piekarni osiedle Stróże i Poręba Górna do osiedla Białonie, powrót do kościoła.

5. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła będą odbywały się codziennie o godzinie 17.00 zaśpiewamy Nieszpory a potem ok 17.25 w zależności od pogody wyruszy procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa przez całą oktawę. Zarówno błogosławienie Parafii Najświętszym Sakramentem ja i cała Oktawa Bożego Ciała będzie naszym wielki błaganiem o ustanie pandemii i by Bóg nas chronił od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa.

6. Proszę o przygotowanie figur ozdobienie kwiatami oraz o asysty do niesienia figur:  Figura duża Matki Bożej Fatimskiej osiedla Jopki , Halamy, Kurki; Figura Niepokalana Maryja  osiedla Buchole, Zapały Cichorze; Serce Pana Jezusa osiedla: Marałty,  Gąsiory, Słomiany; Brzyzek  Małą figurkę Maryi Fatimskiej Młodzież bierzmowana, Dzieciatko Jezus Grupa Misyjna, Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia Panów do niesienia baldachimu, strażaków proszę o zapewnienie nam bezpieczeństwa na trasie procesji, a Chór Gloria Dei niech uświetni tą uroczystość swoim śpiewem.

7. W sobotę 13.06.2020 przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się drugie nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim i procesją wokół kościoła będzie o godzinie 18.00. Na to święto figurę Matki Bożej Fatimskiej proszę o udekorowanie i o niesienie figury w czasie procesji  asystę z osiedli: Malarze Nowiny Kozyry. Proszę Panów z Rady parafialnej do niesienia baldachimu, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, zapraszam  Nadzwyczajnych Szafarzy,  Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

8. Zapraszam Maturzystów wraz  z rodzicami na Mszę świętą w ich intencji o szczęśliwe zdanie matury. Msza Święta zostanie odprawiona 8.06.2020 o godzinie 7.00 rano.

9. Pragę poinformować, że Pierwsza Komunia święta ze względu na pandemię  odbędzie się w naszym kościele 28.06.2020 na Mszach Świętych o godzinie klasa III A o 10.00 i klasa III B o godzinie 11.30. Rocznica I Komunii Świętej będzie również 28.06.2020 o godzinie 17.00.

10. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzinom z Osiedli : Buchole, Kopajdy Zochra, Bastówka: TĘCZAR Justyna; MICHNOWSKA Iwona; MICHNOWSKA Danuta; HALAMA Agnieszka; NIEDOŚPIAŁ Piotr; KRAUS Maria; JANIA Elżbieta; JANIA Anna;  ZAPAŁA Bronisław; ZAPAŁA Czesław;  MAŁYSZ Maria; KUREK Katarzyna; KUREK Teresa; STARMACH Edyta; CICHORZ Marzena; STRÓŻAK Małgorzata; STRÓŻAK Izabela; JAMRÓZ Katarzyna; KACIK Justyna i za złożona ofiarę na kwiaty do kościoła 150 złotych. Bóg zapłać. Proszę o sprzątanie w nowym tygodniu osiedle: Stróże całe osiedle ZAPAŁY. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00. Bóg zapłać Panu Czesławowi zapale za skoszenie trawy wokół kościoła , Paniom Jani i Zapale za zebranie wysuszonej trawy a Rodzicom dzieci z klas III za bardzo dokładnie i piękne wysprzątanie wokół kościoła. Bóg Wam zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.