VI Niedziela Wielkanocy 17.V.2020r.

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością.

2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”. Spowiedź święta w naszym kościele zawsze jest pół godziny przed Nabożeństwem i Mszą świętą.

4. Jutro w poniedziałek msza święta będzie odprawiona o godzinie 07.00,  wieczorem, nabożeństwo Majowe o godzinie 17.30 z komunią świętą poprowadzi ks. diakon.

5. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

6. W środę naszym parafialnym zwyczajem o godz. 17.00 gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Fatimskiej, a o godzinie 17.30 zaśpiewamy Litanie Loretańską, a później będzie Msza Święta.

7. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.  Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

9. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu mieszkańcom z osiedli: MISIURY I BIAŁONIE: KUREK Zofia; MAJROWSKA Józefa; MISIURA Małgorzata; RAPCIAK Weronika; KRETEK Grażyna; HALAMA Teresa; HALAMA Stanisław;  HALAMA Józefa i  za złożoną ofiarę  80 na kościół Proszę sprzątanie w tym tygodniu  w sobotę o godzinie 9.00 proszę o sprzątanie mieszkańców z osiedli: HALAMY, KURKI CHLIPAŁY.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.