V Niedziela Wielkanocy 10.V.2020r.

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

3. W środę  13. 05.2020 obchodzimy święto naszej Parafii Odpust Parafialny . Dlatego już dziś zapraszamy na spotkanie z Maryją podczas Mszy świętej o godzinie 7.00 i 18.00 ( słowo Boże poświęcimy Maryi Fatimskiej). Plan dnia odpustu: od godziny 15.00 do 18.00 będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, o godzinie 17.30 odśpiewamy Litanie Loretańską i nastąpi  schowanie  Pana Jezusa  i rozpocznie się uroczysta Msza święta Odpustowa ( która jak  i różaniec będzie transmitowana w Internecie ponieważ na Mszy Świętej i na nabożeństwie  może być tylko 20 osób.) Po Mszy świętej odmówimy Różaniec część I i odśpiewamy uroczyste Te Deum dar modlitwy  wszystkich parafian i za opiekę Pani Fatimskiej Pani Gorczańskiej nad naszą wspólnotą. Zapraszam do wspólnej modlitwy w domu i przez Internet wszystkich całe nasze rodziny, dzieci, młodzież, Rodziców dorosłych by podziękować naszej Pani , a zarazem prosić o dalszą opiekę i o błogosławieństwo dla Naszej Wspólnoty – Naszej parafii, ponieważ przeżywamy trudny czas pandemii, a też czekają  nas dalej trudne, ciężkie czasy. Starajmy się również wyznać zewnętrznie swoją miłość i oddanie Naszej Pani Fatimskiej.

4. Ks. Andrzej, Ks. Zdzisław pragniemy pomóc jak najlepiej przeżyć czas odpustu i możliwości wyspowiadania się w czasie okresu Wielkanocnego dlatego w poniedziałek , wtorek i środę  do południa będziemy spowiadać według wyznaczonego czasu osiedlami – ponieważ do kościoła może wejść tylko 20 osób to będziemy przychodzić osiedla , będziemy spowiadać i osoby od razu otrzymają komunię świętą i pójdą do domu, żeby mogły wejść inne osoby  i nie było tłumu przy konfesjonale. Godziny spowiadania podane są  w gablocie  i na stronie Internetowej.

5. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.

6. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

7. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 16.30.

8. Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej w środę o godz. 17.00, a później będzie nabożeństwo majowe.

9. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, rodzinom z osiedla: GWAŁTY PITEK Krystyna; PITEK Krzysztof; PUSTELNIK Sylwia; KRAUS Agata; KUREK Bogusława; GRZYB Ewelina; KACICZAK Stanisława; BIELAK Elżbieta  i za 70 złotych ofiary na kościół. Proszę uprzejmie o sprzątanie mieszkańców z osiedli : MISIURY I BIAŁONIE proszę o posprzątanie w sobotę od godziny 9.00. Bóg zapłać .

11. W miniom tygodniu pożegnaliśmy śp. Pan TADEUSZA ŁABUZ lat 62 zamieszkały w Porębie Wielkiej na osiedlu Brzyzek.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.