III Niedziela Wielkanocna – 26.IV.2020 R.

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.

2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

3. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek. Msze Święte o godzinie 7.00 i 18.00.
W pierwszy piątek nie pojedziemy do chorych.

5. Od 1 maja przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.30 w niedziele i święta o godzinie 16.30.Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.  W poniedziałek nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 z komunia świętą Msza święta zostanie odprawiona rano. Przypominam , że od 20.04.2020 na nabożeństwie , czy Mszy Świętej może być tylko 20 osób tzn. 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. ( w kościele i przy kapliczkach musimy mieć wszyscy maseczki i zachować musimy przepisowe dwa metry).

6. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00; 10.00; 18.00.

7. W sobotę 2 maja przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

8. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

9. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

10. W tym roku jeśli Bóg łaskawie pozwoli do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi ok 30 dzieci. Uroczystość Komunii Świętej została przeniesiona z maja na wrzesień. Prawdopodobnie Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 13.09.2020 o godzinie 10.00, w zależności od sytuacji epidemii w naszym kraju. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w tym samym dniu 13.09.2020 o godzinie 17.00;

11. Zapraszam naszych kochanych strażaków na Mszę św.  w kościele  lub połączyć się z intencją po domach która zostanie odprawiona w Ich intencji  i Ich rodzin w niedzielę 03.05.2020 na godzinę 17.00. Będziemy się modlić dla nich o zdrowie i błog. Boże i opiekę Matki Bożej Fatimskiej . Zapraszam. Niech Wam Bóg wszystkim strażakom i ochotnikom błogosławi , a Maryja niech chroni Was od wszelkiego złego. Szczęść Wam Boże.

12. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzinom z osiedla: MRAŁTY, GĄSIORY, SŁOMIANY: PITEK Zofia; MISIURA Stanisława; MISIURA Józefa; ZAPAŁA Maria; LIBERDA Zofia; SKARŻYŃSKA Anna; SMRECZAK Magdalena; SMRECZAK Maria; SMRECZAK Zofia; SMRECZAK Krystyna; SMRECZAK Monika; SMRECZAK Agnieszka  i za ofiarę 130 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla: ZA GRONIE . Prace proszę wykonać  w piątek o godz. 9.00.

13. Zapraszam do codziennej wspólnej modlitwy  o godzinie 20.30 do Różańca świętego i o 15.00 do Koronki do Bożego Miłosierdzia o łaskę cofnięcia się koronawirusa i powstrzymanie pandemii.

14. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.