II Niedziela Wielkanocna – 19.IV.2020 R.

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

3. Dziś w Uroczystość  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszamy na „Godzinę Miłosierdzia Bożego” na godz. 15.00 do Kościoła lub przed Internet – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii i wszystkich mieszkańców.

I akt oddania się naszej Parafii Miłosierdziu Bożemu. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernym, którzy z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum”

4. Przypominam, że od minionego tygodnia nastąpiła zmiana odprawiania Mszy św. w tygodniu będzie o godz. 18.00 , a w niedzielę o godz. 17.00. Taki rozkład Mszy św. będzie odprawiany aż do października 2020.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna.

6. W czwartek 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary. Msza święta o godz.7.00 i o  18.00.

7. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

8. Przyszła, niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej 12 Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

9. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, pragniemy ,  życzyć błogosławieństwa Bożego , opieki Bożej , oraz zdrowia i opieki Matki Bożej Fatimskiej pragniemy też przekazać naszą serdeczność  i życzliwość, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

10. Składam również serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach, poprzez tak liczne uczestnictwo we Mszach świętych i Liturgii Tygodnia Paschalnego w Internecie. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

11. Pragnę poinformować , że od jutra od 20.04.2020 może w kościele uczestniczyć ok 15 osób, w tym rodzina , która zamówiła dana intencję, ( jedna osoba na 15 metrów kwadratowych). Wszyscy wierni powinni w kościele mieć maski na twarzach.

12. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni z osiedla BRZYZEK: MISIURA Magdalena; MISIURA Jolanta; FILIPSKA Monika; KACICZAK Ewa; DUDZIK Katarzyna  i za ofiarę 100 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedli:. MRAŁTY, GĄSIORY, SŁOMIANY. Prace proszę wykonać w sobotę o  godz. 9.00.

 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.