Wielkanoc

12 kwietnia 2020r.

1.
Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym.

3. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 10.00 i 15.00. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej, poprzez media TV, i radio. W naszym kościele będą odprawione Msze św. o godzinie o godz. 8.00; 10.00; 15.00; Składka jutrzejsza na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

4. ZARÓWNO W NIEDZIELE ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA JAK I

WIELKI PONIEDZIAŁEK , ORAZ W NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I CAŁY NADCHODZĄCY TYDZIEŃ, MOGĄ TYLKO UCZESTNICZYĆ W KOŚCIELE NA MSZACH ŚWIĘTYCH TYLKO PO  5 OSÓB

5. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele o godz. 15.00, w godzinie Miłosierdzia Bożego,  będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i akt oddania całej naszej wspólnoty Jezusowi Miłosiernemu. Msza święta popołudniowa, będzie już o godzinie 17.00.  Nowenna do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 10.00, w poniedziałek wielkanocny o godz. 08.00, a od wtorku aż do soboty w czasie wieczornej Mszy Świętej.

7. Składam podziękowanie wszystkim uczestnikom Triduum Paschalnego, grupom przygotowującym nabożeństwa i liturgię w szczególności: ks. dk. Dawidowi, Panu Organiście Zenonowi Dziedzic , Annie Cichańskiej Klaudii Luranc i operatorowi kamery Panu Przemkowi Kozyrze za pomoc w zorganizowaniu Mszy świętej poprzez Internet. Dziękuję również Paniom: Karolinie Zapała i Ani Cichańskiej i Pani Magdzie Słowik, Ewie Dziedzic, Pani Władysławie Kaciczak za przygotowanie symbolicznej w tym roku  Ciemnicy, Grobu  i dekoracji ołtarza na święta, Bóg zapłać.

8. Msze święte w naszej parafii od Wielkiego Wtorku, w tygodniu wieczorne będą o godz. 18.00, ranne o 07.00 w niedzielę Msza św. popołudniowa będzie o godz. 17.00. ( w niedzielę Miłosierdzia Bożego o 17.00). W ten sposób będziemy odprawiać do  końca października jest to czas letni.

9. Dzięki uprzejmości  i pomocy Pana Przemysława Kozyry będziemy transmitować Mszę św. na żywo  z naszego Kościoła w Niedzielę Zmartwychwstania Pana Jezusa o godzinie 8.00 w Wielki Poniedziałek o godzinie 10.00, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godzinie 10.00 i w tym samym dniu Koronkę do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Godzinie Miłosierdzia Bożego  o godzinie 15.00. Wszystkich chętnych do modlitwy zapraszam.

10. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

11. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla: FILIPY i MATUŁA Maria; MATUŁA Aneta; CICHAŃSKA Zofia; CICHAŃSKA Barbara; CIHAŃSKA Anna; CIHANSKA Natalia; KRAUS Teresa; NAPORA Grzegorz; za ofiarę na kościoła 80 złotych. Proszę o sprzątanie naszego

kościoła mieszkańców osiedla: BRZYZEK. Prace proszę wykonać w sobotę od godz. 9.00.