VI Niedziela Wielkiego Postu 05.IV.2020r.

Niedziela   Palmowa - Męki Pańskiej

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.

2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.

3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy.

4. W Wielki Piątek  Liturgia Męki pańskiej o godzinie 18.00, opis męki Pańskiej, adoracja Krzyża Świętego, komunia święta

5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej będzie miała następujący przebieg: Liturgia słowa, poświecenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, liturgia Eucharystii.

6. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

7. UWAGA !!! PODCZAS MSZY ŚW. NABOŻEŃSTW W KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ TYLKO 5 OSÓB – W TYM CI , KTÓRZY ZAMÓWILI INTENCJĘ MSZALNĄ.

8. UWAGA !!! NIE BĘDZIE W TYM ROKU : ADORACJI W CIEMNICY W WIELKI CZWARTEK NIE BĘDZIE DROGI KRZYŻOWEJ W WIELKI PIĄTEK , ADORACJI W GROBIE PAŃSKIM, ŚWIĘCEŃ POKARMÓW W WIELKĄ SOBOTĘ, ORAZ PROCESJI NA ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE.

9. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń, W TYM ROKU NIECH OJCIEC LUB MATKA LUB NASTARSZA OSOBA POBŁOGOSŁAWI  W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ POKARMY KTÓRE WSPÓLNIE PÓŻNIEJ RAZEM SPOŻYJĄ.

10. Dziękuję za ofiary do Grobu Pańskiego od Róży Marii Cichorczyk 200 zł., Róży Władysławy Tram 330 zł., Róży Wiktorii Domagały 200 zł, Róży Bogumiły Hryniawskiej 200 zł , Róży Antoniny Misiury 220 zł, Rozalii Pitek 140 zł, , od Róży Magdaleny Słowik 200 zł,  od Róży Męskiej Jana Cichańskiego 200 zł; od Róży Pani Lupy 150zł; od Państwa Wieczorków 60 zł, zł. Bóg zapałać wszystkim, który złożyli jakakolwiek ofiarę, na dekorację, oraz na kwiaty.

11. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: z osiedl: KACZORÓWKA: KOZYRA Maria; KOZYRA Agnieszka; MISIURA Renata; MISIURA Anna i za złożoną ofiarę na Kościół 90 złotych. Bóg zapłać. Proszę o sprzątanie w następnym Wielkim Tygodniu i na Święta  rodziny z osiedla FILIPY;  proszę o sprzątanie i w sobotę po poświęconych pokarmach o godz. 09.00.

12. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.