III Niedziela Wielkiego Postu 22.III.2020r.

1.    Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej.

2.    Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3.    W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

4.    Za trzy tygodnie Niedziela Palmowa Męki Pańskiej Uroczysta msza św. z procesją do kościoła o godzinie 10.00. Po mszy świętej Konkurs na Najpiękniejsza Palmę 2020. Rozwiązanie  konkursu w dniu 05.04.2020 po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w konkursie. W niedziele palmową o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa .

5.    Zapraszam na mszę św. dodatkową we wtorek do Koninek do świętej Rozalii, która już raz uratowała naszą parafię od pożogi dżumy , aby u niej prosić o łaskę miłosierdzia Bożego dla naszej parafii i by  Bóg cofnął tę śmiertelną chorobę wirusa i uratował nasza wspólnotę i nasz naród i świat.

6.    W tym roku z racji nadzwyczajnej sytuacji atakowania przez „wirusa” odwołujemy Rekolekcje Parafialne, Ks. Biskup Jan odwołał na późniejszy czas wizytacje i bierzmowanie, spowiedź święta będzie w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu. W najbliższym tygodniu odwołane są wspólne nabożeństwa: nowenny, drogi Krzyżowe, Różaniec, Gorzkie Żale, kościół w tym czasie będzie jednak otwarty od godziny 9.00 do 17.30 ( do Mszy świętej wieczornej ), by można było wejść i pomodlić się indywidualnie, zapraszam jednak wszystkich by również po domach odmawiali koronę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 i o godzinie 20.00 różaniec prosząc by Bóg za wstawiennictwem Matki naszej Fatimskiej cofnął zarazę wirusa, która niszczy nasz Naród, Polskę, cały świat i by uchroniła naszą Parafię i nasze rodziny od tej śmiertelnej choroby.

7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

8.    Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

9.    Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: z osiedla NOWINA , KOZYRY: STRAMA Katarzyna; KOZYRA Agata; KOZYRA Jurek; KOZYRA Anna; KOZYRA Stanisława; KOZYRA Jolanta; OGIELA Katarzyna; ZAPAŁA Bożena; ZAPAŁA Janina; ZAPAŁA Paulina; ZAPAŁA Beata; WILK Monika;  i za ofiarę 100 zł. na kościół. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: MALARZE. Proszę uprzejmie o wykonanie prac w sobotę od godziny 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.