III Niedziela po Narodzeniu Pańskim 12.I.2020r.

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”

2. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

3. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla: PORĘBSCY CZ. I. STRÓŻAK Janina; STRÓŻAK Renata; CZECH Katarzyna; ZAPAŁA Ewa; LUBERDA Janina; DUDA Janina; PORĘBSKI Edward; WILK Maria; CICHORCZYK Maria; PORĘBSKA Urszula; CIĘŻADLIK Rafał; SMOLEŃ Władysława; MYSZOGLĄD Józefa; RAPTA Jadwiga; POTACZEK Małgorzata  i  za ofiarę 170 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek  i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla: PORĘBSCY CZ. II (od Państwa Walencik do Pani  Jania);

6. Dzisiaj  jest trzecia niedziela miesiąca stycznia Panowie i Panie z Rady Parafialnej zbierają na rzecz kościoła ofiary na ogrzewanie i remonty naszej świątyni Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

7. Serdecznie zapraszam na Opłatek  ” w sobotę 18. 01. 2020 Zespół „ Porębiański Ród  „ oraz Radę Parafialną” na godzinę 18.00 na plebanię.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:  17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

10. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców z osiedli:

Poniedziałek  13.01.2020

Osiedla: Buchole; Cichorze, Luberdy, Szkoła;