III Niedziela po Narodzeniu Pańskim 12.I.2020r.

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”

2. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

3. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla: PORĘBSCY CZ. I. STRÓŻAK Janina; STRÓŻAK Renata; CZECH Katarzyna; ZAPAŁA Ewa; LUBERDA Janina; DUDA Janina; PORĘBSKI Edward; WILK Maria; CICHORCZYK Maria; PORĘBSKA Urszula; CIĘŻADLIK Rafał; SMOLEŃ Władysława; MYSZOGLĄD Józefa; RAPTA Jadwiga; POTACZEK Małgorzata  i  za ofiarę 170 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek  i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla: PORĘBSCY CZ. II (od Państwa Walencik do Pani  Jania);

6. Dzisiaj  jest trzecia niedziela miesiąca stycznia Panowie i Panie z Rady Parafialnej zbierają na rzecz kościoła ofiary na ogrzewanie i remonty naszej świątyni Bóg zapłać za złożoną ofiarę. 

7. Serdecznie zapraszam na Opłatek  ” w sobotę 18. 01. 2020 Zespół „ Porębiański Ród  „ oraz Radę Parafialną” na godzinę 18.00 na plebanię. 

8. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:  17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

10. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców z osiedli:
Poniedziałek  13.01.2020

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedla: Buchole; Cichorze, Luberdy, Szkoła;

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Dawid

Osiedle: Morgi; Kaciki;

Godzina: 15.00

 
Wtorek  14 .01.2020

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedla: Malarze;

Godzina: 13.00

2.

Ks. Dk. Dawid

Osiedle: Mościska i nowe domy;

Godzina: 15.00


Środa 15.01.2020 

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedle: Borek

Godzina: 17.00

 

 Czwartek 16.01.2020

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedle: Starmachy;

Godzina: 09.00

 
Piątek 17.01.2020

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedle: Porębscy cz.I;

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Dawid

Osiedle: Chyby;

Godzina: 15.00


Sobota  18.01.2020

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedla: -------------------------------

Godzina: --------

2.

Ks. Dk. Dawid

Osiedle: Porębscy cz. P, Przedszkole, Stróże

Godzina: 09.00

 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.