II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 05.I.2020r.

1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca stycznia po mszy świętej zmianka tajemnic różańca świętego. ( spotkanie Róż Parafialnych  na modlitwie);

3. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze św. w naszym kościele o godz.: 8.00; 10.00;15.00. Błogosławieństwo kredy na wszystkich Mszach.

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Zapraszam dzieci i Rodziców dorosłych do wspólnego włączenia się do Orszaku Trzech Króli który wyruszy z naszej parafii o godzinie 9.15 na Mszę święta o godzinie 10.00 ( spotkanie o godzinie 9.00) od kapliczki w Koninkach, wyruszy I Król, od państwa Janiów wyruszy II Król w Porębie Górnej i od parku koło boiska, wyruszy III Król , aby spotkać się w kościele na Mszy Świętej.

Zapraszam wszystkich jeszcze raz do wspólnego wyznania wiary i do pochodu Orszaku Trzech Króli.

5. Dzień  06.01. 2015 jest  zarazem dniem  Misyjnym  Dzienia  Dziecka. Zechciejmy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze, z dala od zdobyczy cywilizacji, a często także, z powodu braku środków, bez możliwości edukacji czy podjęcia koniecznego leczenia. Zebrane podczas Mszy św. ofiary zostaną przeznaczone na cele Misyjne.

6. W imieniu własnym, Parafii ,oraz Dyrekcji Nauczycieli i dzieci szkoły w Porębie Wielkiej serdecznie zapraszam NASZYCH KOCHANYCH SENIORÓW na skromną wigilię i opłatek, oraz śpiewanie kolęd który odbędzie się dnia 10.01.2020 o godzinie 11.00 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Po spotkaniu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich seniorów o zdrowie błog. Boże, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, dla Nich w dalszym życiu. Serdecznie wszystkich zapraszam.

7. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus

8. W tym miesiącu ze względu na kolędę msze święte o godzinie 7.00 z wyjątkiem Trzech Króli.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla STRÓŻE: FRANCZAK Ewelina; ZAPAŁA Stanisław; KRAUS Stanisława; KRAUS Marian; KRAUS Henryk; KACICZAK Teresa; ŻOŁĄDEK Lucyna; MAĆKÓW Danuta;  MAĆKÓW Feliks;  STRÓŻAK Kazimiera; ABLEWICZ Łucja; POREBSKA Dorota; MOSKAŁA Dorota; FRANCZYK Katarzyna; ZAPAŁA Stanisław  i za ofiarę 140 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek  i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle PORĘBSCY od Państwa Wilk do  Państwa Gnieckich.

W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.