IV Niedziela Adwentu 22.XII.2019r.

1.     Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2.     Zapraszamy w poniedziałek i wtorek do udziału w ostatnich roratach o godz. 6.30.

3.     Tradycją minionych lat od dzisiejszego  poranka zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

4.     Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku 24 grudnia, na środę, 25 grudnia, trwać będzie do 6 stycznia włącznie 2020.

5.     Pasterka o godzinie 24.00. Kościół będzie otwarty  o godzinie 23.15. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. W niedzielę  24.XII. na Pasterkę, w naszym Kościele, zapraszamy muzykę góralską, wszystkie Zespoły Góralskie,  ministrantów, OAZĘ, Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, oraz na pomoc samotnym matkom wychowującym dzieci. Prosimy o ofiarność. Po paterce podzielimy się opłatkiem  i złożymy sobie nawzajem życzenia. Wierni , którzy w czasie pasterki przyjęli Komunie św. mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

6.     W środę  25.XII. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA; Msze św. o godz. 8.00; ( śpiewać będzie kolędy Chór Parafialny „ GLORIA DEI” 10.00; ( grać będzie i śpiewać kolędy Orkiestra dęta; 15.00);

7.     26 grudnia w środę św. Szczepana – święcenie owsa po mszy świętej o godzinie 8.00 i 15.00. Natomiast poświęcenie małych dzieci (w wieku przedszkolnym) po mszy świętej o godzinie 10.00 Tacka przeznaczona jest na Uniwersytet  Jana Pawła II w Krakowie.

8.     W czwartek 26.12.2019  po Mszy św. o godz. 9.00 odbędą się Jasełka w dolnym Kościele które dzieci z naszej szkoły przygotowały razem ze Siostrą Zakonną Elżbietą.

9.     Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta: w piątek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów, w ty dniu pobłogosławimy wino. W sobotę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych

10.  W święto św. Szczepana dzieci z naszej parafialnej Grupy Misyjnej będą kolędować w naszych domach, po Mszy św. o godz. 10.00. Kolęda zbierana jest na biedne dzieci z Afryki;

11.  Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli :  CICHORZE.: CEBULA Marta; KACIK Halina; KACIK Krystyna; KACIK Monika; JANIA  Lucyna; WADYL Jadwiga; CICHAŃSKA Joanna; CICHAŃSKI Stanisław; GŁOWACKA Maria; PSUTKA Elżbieta; HELEON Kazimierz; POPIELSKA Ewelina; JANIA Barbara; za ofiarę 120 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek zaraz po Roratach i w sobotę rodziny z osiedli : LUBERDY.

12.  Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.