III Niedziela Adwentu 15.XII.2019r.

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian  „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, oraz na Eucharystię o godz. 16.30. Dzięki „fiat” Maryi na świat przyszedł nasz Zbawiciel, aby otworzyć nam bramy nieba. W Jej szkole uczymy się zasłuchania w Boży głos, wypełniania woli Bożej, i to nie dla własnej chwały, lecz po to, aby objawiła się miłosierna miłość naszego niebieskiego Ojca.

4. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

6. Zapraszam do licznego udziału w roratach. U nas roraty o godz. 6.30. Przed roratami o godz. 6.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W tygodniu nie będzie mszy  wieczornych z wyjątkiem, środy i czwartku. będzie Msza święta o godzinie 17.00.

7. Od poniedziałku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!

8. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź św. Adwentowa w naszej parafii będzie w środę  - 18.XII.- od godziny 08.30 do 12.00 i 14.30 do 17.00; pierwsza przerwa od 10.00 do 10.30 i druga; od 12.00 do 14.30, trzecia od 16.00 do 16.30; Co 15 minut będzie rozdawana Komunia święta. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnia chwilę, starajmy się wytrwać dłużej w łasce uświęcającej i pamiętajmy, że najlepsze przygotowanie do świąt polega na częstym przyjmowaniu komunii świętej. Zapraszamy.

9. Przypominam, że należy pobrać poświęcone opłatki na stół wigilijny od pana organisty Zenona Dziedzica. Ofiara składana przy tej okazji jest forma wynagrodzenia za jego służbę dla naszej parafii.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedlę ZAPAŁY: ZAPAŁA Zofia; ZAPAŁA Katarzyna; ZAPAŁA Jan; ZAPAŁA Iwona; ZAPAŁA Karolina; DOMAGAŁA Maria; CICHORCZYK Grażyna; CIECIURA Józefa; MISIURA Małgorzata; TROJAK Halina; WOJTYŁA Teresa; RUSNAK Maria; PACHOWICZ Joanna   za ofiarę 120 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców z osiedle CICHORZE.  Proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00, lub po roratach, po zgłoszeniu wcześniej.

11. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.

12. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.