II Niedziela Adwentu 08.XII.2019r.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.


1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2. Zapraszam Całą Naszą Parafię: Dzieci, Młodzież, Dorosłych na Nabożeństwo Dziękczynne  „AKATISTOS” 8.12.2019 na godzinę 16.00, będziemy dziękować Maryi za szczególną opiekę nad Nami i naszą wioską, Parafią to że chroni i broni nas wszystkich od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa, będziemy również też modlić się  i Prosić Ją o dalszą opiekę i błogosławieństwo dla naszej wspólnoty Parafii..

3. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

4. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 6.30,  a w niedzielę o godzinie 8.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami. Przypominamy wszystkim dzieciom o konkursie na najpiękniejszy lampion adwentowy – rozwiązanie konkursu w IV Niedziele Adwentu po Mszy św. o godz.  10.00.

5. W dzisiejszą niedzielę przypada też XX  Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej wspieramy dziś finansowo  Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

6. W piątek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

7. Przyszła niedziela  (Gaudete)  ma radosny charakter, używany jest w liturgii kolor różowy.

8. W imieniu  Rady Parafialnej pragniemy wszystkim Parafianom składającym ofiarę na Kościół ogrzewanie itd., oraz  na remonty kościoła. Dzisiaj  w członkowie z Rady Parafialnej będą dyżurować pod chórem kościoła i tam również będzie można złożyć ofiarę na kościół,  lub zaległe opłaty. Bóg zapłać. Zapraszam Radę Parafialna na ostatnie w tym roku spotkanie na plebanie po odśpiewaniu Modlitwy Dziękczynnej Maryi  „Akatyście” w Niedzielę 08.12.2019  o godzinie 17.30.

9. Grupa O. Pio rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.    Małe świece 7 złotych, a za duże świece -13 złotych ofiary te są złożone na potrzeby biednych i ubogich w naszej Parafii. Także Pan organista rozprowadza opłatki  poświęcone na stół wigilijny.  Jak zwykle liczymy na wasze zrozumienie i hojność.

10. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

11. Zapraszam młodzież z klasy VIII w środę ( 11.12.19) na ostanie spotkanie przed Bożym Narodzeniem do Kościoła na godzina 17.00. Zapraszam.

12. Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do soboty rano o 6.30 w środę i w czwartek dodatkowa o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.

13. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla:  Buchole, Kopajdy

Zochra, Bastówka:  KUREK Katarzyna; KUREK Teresa; KUREK Zofia; TENCZAR Justyna; HALAMA Agnieszka; ZAPAŁA Maria; KUBOWICZ Agnieszka; MICHNOWSKA Danuta; MICHNOWSKA Magdalena; MICHNOWSKA Dorota; JANIA Władysław; JANIA  Elżbieta; ZAPAŁA Czesław; ZAPAŁA Katarzyna; BIELAK Dorota; JAMRÓZ Katarzyna; STRÓŻAK Małgorzata; CZECH Kamil; CICHORZ Marzena i ofiarę 180 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę albo zaraz po Mszy św. Roratniej lub o godzinie 9.00 rodziny z osiedle: ZAPAŁY .

14. Serdecznie zapraszam do czytania Prasy Katolickiej: „Niedzieli”; „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, które pomagają nam jak dobrze i owocnie  przeżyć okres Adwentu.  Można je  nabyć u ministrantów przy wejściu do Kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.