I Niedziela Adwentu 01.XII.2019r.

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. 
Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wiara Kościoła – nasza wiara –jest z istoty wiarą eucharystyczną, wzrasta przy stole Eucharystii. Udział w Eucharystii, a zwłaszcza przyjmowanie Ciała Pańskiego, jest przecież realnym spotkaniem ze zmartwychwstałym Panem. Chodzi więc o to, abyśmy pogłębiali naszą świadomość, abyśmy zdali sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest Eucharystia i jak powinna ona kształtować nasze chrześcijańskie życie. Dzięki temu z jeszcze większą pobożnością będziemy przeżywali nie tylko niedzielną, ale każdą Mszę Świętą sprawowaną w naszej wspólnocie oraz gorliwiej trwali na adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30, w niedzielę o godz. 8.00 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele od II niedzieli Adwentu. Zapraszam dzieci młodzież do uczynków adwentowych, z których później ubierzemy drzewko choinkowe dla dzieciątka Jezus.

4. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 8.00 zapraszam wszystkie róże z naszej parafii na spotkanie, aby spotkały się razem , podzieliły tajemnicami do odmawiania co miesiąc , i do wspólnego spotkania, w celu dalszego działania .

5. Ogłaszamy dla wszystkich dzieci konkurs na najpiękniejszy lampion,
wykonany  własnoręcznie, nie kupiony, z którym dziecko będzie chodziło na roraty. Najpiękniejszy lampion będzie wystawiony w żłóbku i będzie nagrodzony w czwartą niedzielę adwentu po Mszy św. o godz. 10.00.

6. W niedzielę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.
Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte jak w niedzielę. Zapraszam dzieci z rodzicami klas III (Komunijnymi) na Mszę świętą o godzinie 10.00, podczas tej Mszy świętej poświęcimy i nałożymy dzieciom medaliki szkaplerze, które od tej pory będą nosić.

7. Msze święte w naszej parafii w tym tygodniu od poniedziałku do soboty odprawiamy codziennie rano -  Roraty o
godzinie 6.30, popołudniu w środę, we czwartek  i w piątek i w tym  tygodniu w sobotę o godzinie 17.00.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta będzie tylko wyjątkowo w czwartek  od godziny 15.00 do 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godziny 9.00 , będzie to Komunia Święta świąteczna  z Sakramentem Namaszczenia Chorych, przed Bożym Narodzeniem.

9. Od dzisiejszej niedzieli Pan Organista rozprowadza opłatki poświęcone
przez kapłana w czasie Mszy św. na stół wigilijny. Dochód z tego to dodatkowe wynagrodzenie za Jego  pracę  w  naszym kościele, przez cały rok. (pragnę również poprzez te opłatki zakupione w naszym kościele podzielić się również z Wami z każdym z Was, który mieszka na trenie naszej Parafii  przy Waszym stole wigilijnym)

10. Grupa O. Pio,  od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie  świece na stół wigilijny „ Caritas
”,-małe  7 złotych i 13 za duże, ofiara z tych świec  przeznaczona  jest na potrzeby biednych z naszej parafii.

11. W przyszłą niedzielę Panie i Panowie z Rady Parafialnej pod chórem będą zbierać jak co miesiąc  ofiary na nasz kościół.
Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i troszczącym się o nasz kościół.

12. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego
.

13. W najbliższy piątek 6.12. Msza święta będzie o godzinie 7.00  i wyjątkowo  popołudniu  o godzinie 15.00


14. Zwracam się  z propozycją do rodziców małych dzieci jeśli pragną by Mikołaj Św. przyszedł do ich dzieci w kościele
to serdecznie proszę o kontakt a księdzem proboszczem do środy 4.12, w celu ustalenia spotkania ze Mikołajem i możliwości wykonania pamiątkowego zdjęcia ze z naszym świętym patronem.

15. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.


16. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla:
 HALAMY; KURKI : PITEK Genowefa; PITEK Daniel; PITEK Zofia; KACICZAK Jan; KACZOR Sylwester; KACZOR Wiesława; CICHORZ Marta; KUREK Maria; KUREK Józef; KUREK Zofia i za ofiarę na kościół  100 złotych. Bóg zapłać. W następnym tygodniu proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00 lub po ustaleniu po roratach, mieszkańców z osiedli:  BUCHOLE, KOPAJDY, ZOCHRA, BASTÓWKA

17. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, poprzez którą możemy się również przygotować się do Bożego narodzenia, którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.