XXXI Niedziela Zwykła 03.XI.2019r.

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2. Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy jeszcze składać w zakrystii lub w kancelarii.

3. Zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.

4. Przypominamy, że jeszcze do piątku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach: pół godziny przed Mszą św. popołudniu (oprócz poniedziałku) różaniec lub koronka do Miłosierdzia Bożego z czytaniem wypominków jednorazowych ( na przemian). Przez cały miesiąc listopad również codziennie na Mszach św. 07.00 i 17.00, będą wypominki listopadowe i modlitwy za zmarłych w niedzielę wypominki roczne przed Mszami o godz. 08.00, 10.00, 15.00. Informujemy, że tzw. wypominki jednorazowe będą odczytywane kilkakrotnie w ciągu całego listopada, w naszym kościele można jeszcze składać wypominki roczne lub miesięczne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

5. W listopadzie w poniedziałek, w czwartek będą msze św. o godz. 7.00, wieczorem we wtorek; środę, czwartek, piątek i w sobotę o godzinie 17.00.

6. We środę 06.11.2019 wyjątkowo nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17.00 i Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 16.15. Msza Święta wyjątkowo zostanie odprawiona o godzinie 7.00 rano. Uprzejmie przepraszam.

7. Zapraszam  klasy VIII we wtorek 05.11.2019  na Mszę św. o godzinie 17.00, na i na spotkanie przed bierzmowaniem.

8. Zapraszam 9 XI 2019 na godzinę 17.00 dzieci z Rodzicami klas III na Mszę św. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO ABRAHAMOWE  i konferencję.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla BIAŁONIE I MISIURY: Teresa HALAMA;  Józefa HALAMA; Sławomir HALAMA; Stanisław  HALAMA; Dominika KUREK; Zofia KUREK; Ewa KUREK; Zofia KUREK; Józefa MAJROWSKA; Grażyna KRETEK; Andrzej ZAPAŁA; Tadeusz KACICZAK; Weronika RAPCIAK; Małgorzata MISIURA; Bronisław MISIURA;  Władysława KRAUS i za ofiarę 140 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00  rodziny z osiedla: GWAŁTY.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Elżbietę RUSNAK  lat 37  z osiedla:  Rusnaki.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.