XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2019 R.

1. Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata.

3. W niedzielę,  odbył się ostatni w tym roku dzień Fatimski, jak również kolejną  rocznicę Koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej Biskupimi koronami i odpust w naszej parafii. Serdecznie dziękuję  dzieciom sypiącym kwity, rocznicowym , grupie misyjnym i wszystkim pozostałym i ich rodzicom, ministrantom, lektorom, osobom czytającym lekcje w czasie Mszy św. za ubranie kościoła i figury Pani Marii Leleń, Parafianom za kupione kwiaty do ubioru kościoła i Figury. Strażakom za niesienie naszej Pani Fatimskiej, Góralom za niesienie baldachimu, oraz Zespołom śpiewającym : „Porębiański Ród, Chór”, „ Gloria Dei”; Panu Organiście, Grupie Dzieci Misyjnej  i młodzieży , Siostrze Elżbiecie. Szafarzom za poprowadzenie modlitwy różańcowej i pomoc przy uroczystości Wszystkim modlącym się w kościele Parafianom, Gościom, i za przepiękne stroje góralskie. Dziękuję bardzo za pomoc w kuchni , za przygotowanie obiadu dla księży i Gości : Panu Wojciechowi Leleń, Paniom Marii Leleń, Małgorzacie Glonek,  Annie Kacik, Annie Cichańskiej , Marioli Michnowskiej, Panom Andrzejowi Glonek; Czesławowi Zapale. I wszystkim co przynieśli dary na stół dla gości składam serdeczne Bóg zapłać. Wielkie podziękowanie chcę złożyć Panu Bogusławowi i Magdzie Słowik, za przygotowanie i pomoc przy wydrukowaniu afiszów i zaproszeń do wszystkich parafii naszego dekanatu Mszana Dolna, oraz za zaproszenie i przygotowanie wspaniałego koncertu „ Dla Maryi”  Dziękuję bardzo firmie Studio Graficzne GDM i Pani Ani Lach za wykonanie przepięknych projektów zaproszeń i afiszów. Pragnę wszystkim wymienionym i nie wymienionym  bardzo serdecznie podziękować za przepięknie przygotowanie i przeżycie Uroczystości Fatimskich . Już dziś zapraszam  do udziału w kolejnych uroczystościach w Maju 2020 roku.

4. Zapraszam do tej modlitwy Różańcowej w naszym kościele w niedziele o godz. 14.30 i w tygodniu w kościele odprawiamy o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich , którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w  nabożeństwie różańcowym.

5. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 17.00,  oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.,

Zapraszamy również w tym dniu wszystkie rodziny, których bliscy wyjechali za chlebem za granicę, oraz Grupę O. Pio na spotkanie, będziemy się modlić za pracujących za granicą, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce katechetycznej wszystkich członków i zapraszamy nowe chętne osoby o przybycie na to spotkanie.

6. Spotkanie dla ministrantów i Lektorów poniedziałek o godzinie 17.30, dla OAZY w piątek po Mszy świętej wieczornej  zapraszam OAZĘ aby w piątek poprowadziła Różaniec Święty Dla dzieci z Grupy Misyjnej w piątek o godzinie 15.30, chór parafialny sobota o godzinie 19.00.

7. Zbliżają się Święta Wszystkich Świętych. Można składać od dzisiaj wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kart wypominkowych. Wypominane duszę proszę wpisywać w mianowniku. Bardzo proszę, tych, którzy dokonują sprzątania grobów o wrzucanie szkła i części plastykowych do pojemników, natomiast zwiędłe kwiaty obok kontenera.

8.    Parafia Matki Bożej Fatimskiej  serdecznie dziękuje za  ofiary do puszek: Młodzież pragnie  podziękować za złożone dary na fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano  550 złotych (w tamtym roku  1195 złotych,1 funt.) i te pieniądze przekazałem  do Warszawy.

9. Pani  Dominika Misjonarka z Amazonii na Misje uzbierała 4750 złotych od anonimowego darczyńcy dostała 1000 złotych razem 5750 złotych.

10. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła, również w Przyszłą niedzielę, 27 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Nasze Dzieci z Grupy Misyjnej , przygotują oprawę liturgiczną na Mszę Świętą, a po niej będą  zbierać na misje przy kościele, będzie można kupić znicz i skosztować słodkiego wypieku.

11. We wtorek zapraszam dzieci z klasy III  Komunijnej na różaniec, natomiast w środę na różaniec na godzinę 16.30 do kościoła zapraszam klasy VIII,  w czwartek zapraszam klasy VII .

12. Jutro odprawiona zostanie wyjątkowo Msza święta rano7.00 i wieczorem o 17.30.

13. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom  z osiedli Mrałty, Gąsiory, Słomiany: Maria SMRECZAK ; Zofia SMRECZAK; Monika SMRECZAK; Krystyna SMRECZAK; Agnieszka SMRECZAK; Michał LIBERDA; Agata LIBERDA; Maria ZAPAŁA; Marek MISIURA; Stanisława MISIURA; Zofia PITEK; i za ofiarę 110 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedli Za Gronie.

14. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

15. W przyszłą sobotę 26.10.2019 na 27.10.2019 nastąpi zmiana czasu na czas zimowy.

16. Prasę można nabyć u ministrantów przy wejściu z kościoła , aby pogłębić swoją wiarę.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.