XXVII Niedziela Zwykła – 06.X.2019R.

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

2. Dzisiaj I Niedziela miesiąca października adoracja po każdej Mszy Świętej. Natomiast po mszy świętej o godzinie 8.00 zmianka  tajemnic Różańca świętego i spotkanie się grup Żywego Różańca Świętego w naszym kościele.

3. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 16.30 , w niedziele o godz. 14.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

4. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

5. W poniedziałek Msza święta zostanie odprawiona rano , Różaniec będzie o godz. 16.30 z Komunia świętą. Zapraszam.

6. Przypominam że Msze św. popołudniu w tygodniu są o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 15.00, Tak będzie do 30 kwietnia 2020 roku.

7. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy. Wypominki w kościele będą przed Mszą św. o godz. 8.00; 10.00; 17.00;

8. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, dla nas wszystkich jest to bardzo ważne wydarzenie  ponieważ nasz kościół jest pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej i mamy za co dziękować naszej Pani  i Gaździnie Gorczańskiej. Zapraszam dzieci rocznicowe w strojach i przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież klas VII, VIII, zespoły regionalne  „Porębiański Ród”, Chór Parafialny „Gloria Dei”, Dzieci z Grupy Misyjnej, Oazę, Lektorów, ministrantów, rodziców z dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniących Szafarzy i wszystkich w  strojach regionalnych, by podziękować za opiekę i prosić o dalszą opiekę dla całej naszej Parafii. Zapraszam Panów do baldachimu i do niesienia Matki Bożej : Związek Podhalański, Szafarzy, Panów z Parku Gorczańskiego – (leśników), Strażaków w mundurach. Dokładny przebieg Uroczystości znajduje się na afiszach w całej Gminie i w gablocie Parafii. O godzinie 10.00 Uroczysta Suma Odpustowa, po Mszy świętej Różaniec Pokutny Fatimski, Procesja ze świecami Maryjna dookoła kościoła i Adoracja Relikwii dzieci wyniesionych do godności świętych Franciszka i Hiacynty. Od środy do soboty każdy różaniec będziemy się modlić za naszą parafię, jako przygotowanie do Odpustu Parafialnego. Dodatkowa możliwość spowiedzi przed odpustem będzie w sobotę od 15.00 do 16.30. Aby wszyscy mogli przyjąć komunię świętą i mogli otrzymać odpust zupełny  nadany przez papieża Franciszka z racji Objawień i Uroczystości Maryjnych..

9. Uwaga, uwaga dzieci zapraszam do konkursu na wykonanie „Różańca świętego z byle czego”. Najładniejsze wykonane różańce będą nagrodzone  27.X.2019 po Mszy św. o godz. 10.00;

10. W przyszłą niedzielę po raz 19. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy do puszek przed kościołem przez nasza młodzież na Fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

11. Również w przyszłą niedziele pod chórem Panowie i Panie z Rady Parafialnej , będą zbierać ofiary na utrzymanie naszego kościoła i na jego ogrzewanie w zimie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Za FILIPY:. CICHAŃSKA Natalia; CICHAŃSKA Barbara; CICHAŃSKA Katarzyna; CICHAŃSKA Zofia; MATUŁA Maria; MATUŁA Aneta; NOWAK Maria; NAPORA Grzegorz; KRAUS Teresa;  Oraz za złożoną ofiarę 90 zł na kościół i kwiaty. Proszę o sprzątanie osiedle: BRZYZEK  w poniedziałek i w sobotę przed naszym odpustem i nabożeństwem Fatimskim o godzinie 09.00.

13. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności : zmarłych parafian: Śp. Elżbietę SZCZYPTĘ lat 87 zamieszkałej oś. Za Gronie; śp. Stanisława HUDOMIĘTA lat 59 zamieszkałego os. Kaciki, śp. Piotra KAŁAFUTA lat 50 zamieszkałego oś. Za Gronie, oraz Tatę Ks. Andrzeja GÓRSKIEGO śp. Karola GÓRSKIEGO zamieszkałego w ZAKLICZYNIE  polecamy ich wszystkich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Wieczny odpoczynek…

15. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ,. Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.