XXIV Niedziela Zwykła – 15.IX.2019R.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00. Drodzy Rodzice, postarajcie  się szczególnie w tym tygodniu znaleźć dodatkowy czas dla naszych dzieci. Pomówmy z Nimi na temat tego, czego się ostatnio uczyły, co ich szczególnie zainteresowało lub zaniepokoiło, czego od nas oczekują. Nie żałujmy czasu na wychowanie naszych dzieci, gdyż to właśnie jest najważniejszą inwestycją nie tylko w ich rozwój, ale także w rozwój całego społeczeństwa, zapraszam dzieci, młodzież z rodzicami na Mszę św. wieczorną z okazji patrona Świętego Stanisława Kostki.

3. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

4. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej całej asyście za ubranie i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafianom z osiedli: Pańskie GPN, Nowa Wieś, Morgi , Kaciki.  Dziękuję rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieciom  za niesienie różańca, ministrantom i lektorom, Panom za niesienia Baldachimu, Porębiańskiemu Rodowi  za upiększenie liturgii Fatimskiej swoim pięknym śpiewem i wszystkim, wiernym gościom ,  którzy wzięli udział tak liczny w modlitwie Fatimskiej – Pokutnej. Zapraszam już dziś na 13 października 2019 ( niedzielę) na godz. 10.00, ze świecami na ostatnie wieczorne nabożeństwo Fatimskie, a zarazem zapraszam na odpust Parafialny.

5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

6. W sobotę, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

7. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek po Mszy świętej wieczornej, Ministranci młodsi, starsi i Lektorzy w poniedziałek o godz. 17.30.,  Spotkanie Grupy Misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

8. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla : „MALARZE”: PITEK Maria; MOSIEK Franciszka; KARNICKA Aneta; TALAGA Małgorzata; SMRECZAK Grażyna; SMRECZAK Helena; KACICZAK Janina; LIBERDA Maria; ZAPAŁA Wiesława; MRÓZ Halina. Bóg zapłać za ofiarę 100 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: „CHYBY”. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

9. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej : mamy do dyspozycji Gościa Niedzielnego, Niedzielę I Małego Gościa dla dzieci. Gazety te można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.