XX Niedziela Zwykła – 18.VIII.2019R.

1. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

2. Dzisiaj o godzinie 10.00 w naszej parafii odbywać się będą” DOŻYNKI 2019”  – będziemy Dobremu Bogu dziękować i naszej Pani Fatimskiej za opiekę i za to że nie brakuje nam chleba dnia powszedniego, będziemy również prosić o dalszą opiekę nad Nami.

3. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

4. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W czwartek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

5. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

6. W sobotę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

7. Dziękuję za ubranie figury Matki Bożej Fatimskiej mieszkańcom osiedla: RUSNAKI; MOŚCISKA; MOSCISKA - NOWE DOMY, BOREK; OSTRA. oraz za niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej, rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym za sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, lektorom i ministrantom za przygotowanie asysty, Panom za niesienie Baldachimu, Nadzwyczajnym Szafarzom, Panu Organiście za oprawę muzyczną dla naszej uroczystości i wszystkim parafianom i Gościom za czynny udział w naszej uroczystości. Dziękuję również Zespołowi „Porębiański Ród” za śpiew w czasie Uroczystości i procesji Bóg Wam wszystkim zapłać , niech Matka Boża Fatimska Wami wszystkimi się opiekuje.

8. Pragnę przekazać rodzicom dzieci i  młodzieży szkolnej , że w tym roku katechizmy są te same z co w ubiegłym roku.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla: TRAMY: DOMAGAŁA Aneta; DOMAGAŁA Maria; KOZYRA Anna; MAĆKÓW Jadwiga; BURNUS Zuzanna; TRAM Ewa; TRAM Wojciech; TRAM Katarzyna; TRAM Władysława; TRAM Michalina;  KAŁAFUT Barbara; PACHOWICZ Stanisława; KRZYSZTOFIAK Lucyna; KACICZAK Monika; KACICZAK Helena; DOMAŃSKA Anna za ofiarę 140 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla RUSNAKI. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.


11. Polecamy prasę katolicką:
GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.