XV Niedziela Zwykła – 14.VII.2019R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku.

2. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

3. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej całej asyście: Dziękuję parafianom z osiedli: Starmachy i Tramy, za ubranie figury i niesienie w procesji, dziękuję rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, ministrantom i lektorom, Panom za niesienia Baldachimu, Szafarzom, Panu Organiście  i  Porębiańskiemu Rodowi  za oprawę muzyczną naszej uroczystości i wszystkim, wiernym gościom ,  którzy wzięli udział tak liczny w modlitwie Fatimskiej – Pokutnej. Zapraszam już dziś na 13 sierpnia 2019 na godz. 18.00.

4. We wtorek będziemy przeżywać wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

5. W  niedzielę 25.07. 2019 odbędzie się w naszym kościele poświęcenie pojazdów. ( ponieważ 25.VII, św. Krzysztofa patrona kierowców, przypada w czwartek). 

6. Zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godzinie 17.30, natomiast w sobotę RÓŻANIEC w intencjach parafii o godz. 17.25. na różaniec można przynosić napisane na kartce intencje, które należy położyć na klęczniku. W środę o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tych modlitwach.

7. Zapisy na 98. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w niedzielę dziś 14.07. 2019 i 21.07.2019 u Pani Józefy Lupy i Ani Cichańskiej w salce parafialnej po Mszach świętych. Przypominam, że Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 sierpnia do 11 sierpnia. Wyruszy z Mszany Dolnej 4 sierpnia po mszy świętej o godzinie 8.00. Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon., pisemna zgoda rodziców dla osoby niepełnoletniej i wskazanie opiekuna Koszt: 30 zł dla dzieci i młodzieży do gimnazjum włącznie ( do 16 roku życia) i 60 zł. dla pozostałych ( młodzieży ze szkół średnich i dorosłych); 40 zł dodatkowa opłat za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych). Spotkanie przed pielgrzymkowe w Domu Parafialnym im. Ks. Antoniego Pawlity 31.07.2019 tj. w środę o godzinie 20.00.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Pańskie GPN: Zatorska Katarzyna; Zapała Piotr; Franczyk Stanisława; Cichorczyk Józefa; Chwistek Teresa; Chwistek Kazimierz; Czarnota Wojciech; Czarnota Paweł; Sopata Halina; Słowik Magdalena; Bóg zapłać za złożona ofiarę 90 złotych na środki czystości do utrzymania kościoła. O utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: Porębscy Cz. II, (od Państwa Walencik do Pani  Jania) .Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.