XVI Niedziela Zwykła – 21.VII.2019R.

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Jutro w poniedziałek wyjątkowo nie będzie Mszy świętej rano o godzinie 7.00 tylko wieczorem o godzinie 18.00 z powodu pilnego wyjazdu do szpitala i do Krakowskiej Kurii Diecezjalnej.

3. W najbliższy czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

4. W czwartek również mamy  wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. W najbliższą  niedzielę po 25.07.2019, czyli 28.07. 2019 odbędzie się w naszym kościele poświęcenie pojazdów.

5. W piątek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

6. Zapisy na 39. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w niedzielę dziś 21.07.2019 i za tydzień  28.07.2019 u Pani Józefy Lupy i Ani Cichańskiej w salce parafialnej po Mszach świętych. Przypominam, że Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 sierpnia do 11 sierpnia. Wyruszy z Mszany Dolnej 4 sierpnia po mszy świętej o godzinie 8.00. Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon., pisemna zgoda rodziców dla osoby niepełnoletniej i wskazanie opiekuna Koszt: 30 zł dla dzieci i młodzieży do gimnazjum włącznie ( do 16 roku życia) i 60 zł. dla pozostałych ( młodzieży ze szkół średnich i dorosłych); 40 zł dodatkowa opłat za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych). Spotkanie przed pielgrzymkowe w Domu Parafialnym im. Ks. Antoniego Pawlity 31.07.2019 tj. w środę o godzinie 20.00.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Porębscy Cz. II: Zapała Ewa; Zapała Janina; Świerz Maria; Gniecka Krystyna; Czech Maria; Cichorczyk Dorota; Cichorczyk Barbara; Waleńcik Maria; Figura Dalida Bóg zapłać za złożona ofiarę na Kościół 90 złotych. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: „NOWA WIEŚ”. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00.

8. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. 

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.