XIV Niedziela Zwykła – 06.VII.2019R.

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

2.  Z racji I Niedzieli miesiąca lipca po Mszy świętej o godzinie 8.00, odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, a zaraz po Mszy św. spotkanie Grup Różańcowych i zmianka Tajemnic Różańca świętego.

3. W dzisiejszym pragnę w imieniu własnym jak i całej naszej wspólnoty Parafialnej  pożegnać ,a zarazem  podziękować za pracę jaką wykonywał w naszej wspólnocie ks. Krzysztof PIERZCHAŁA który cały rok pomagał nam wpierw jako diakon, a później już jako ksiądz w pracy duszpasterskiej w naszej Parafii.  Bóg zapłać za Twoją  pracę , niech Chrystus Ciebie  prowadzi, a Maryja Pani Fatimska opiekuje się Tobą przez całe życie kapłańskie i prywatne.  Polecam Go Waszym modlitwom.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. W SOBOTĘ PRZYPADA TRZECIE NABOZĘŃSTWO FATIMSKIE -  13.07.2019 UROCZYSTA MSZA ŚW. POŁĄCZONA Z NABOŻEŃSTWEM FATIMSKIM BĘDZIE O GODZINIE 18.00. Na tę Mszę świętą proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli: STARMACHY, TRAMY. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Zespoły Góralskie oraz chór, proszę o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

6. Zapisy na 39. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w niedzielę 14, i 21 VII po każdej Mszy świętej w salce Parafialnej, u Pani Józefy Lupy , i Pani Ani Cichańskiej. Przypominam, że Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia i potrwa do 11 sierpnia. Jak co roku w intencji Ojca Świętego Ojczyzny. Motto tegorocznej pielgrzymki to równocześnie temat programu duszpasterskiego na ten rok: „W mocy Bożego Ducha”. Pielgrzymi wyruszą z Mszany Dolnej po mszy świętej o godzinie 8.00. Przy zapisie należy podać numer PESEL, potrzebny do ubezpieczenia, adres, telefon. Koszt pielgrzymki podany będzie w przyszłą niedzielę.

7. W przyszłą II niedzielę miesiąca lipca będzie można złożyć pod chórem kościoła, ofiarę na pomoc w utrzymaniu kościoła i wszelkie remonty. Proszę Panów i Panie z Rady Parafialnej o pomoc  w przyjmowaniu tych darów i ofiar na rzecz naszego kościoła. Wszystkim którzy złożyli do tej pory jakąkolwiek ofiarę:  na ogrzewanie, światło, utrzymane kościoła składam serdecznie Bóg zapłać . Pragnę poinformować że odnowiliśmy ( bardzo zniszczoną ) dzwonnicę  kościoła, którą będziemy teraz spłacać w ratach. Pragnę poinformować wszystkich darczyńców, i tych co składają ofiary na nasz kościół, i dbają o niego, poinformować, że będzie odprawiona Msza święta w ich intencji i ich rodzin 15 sierpnia 2018 o godzinie 8.00. Bóg zapłać za waszą pomoc i troskę o piękno naszej świątyni.

8. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości Internetu.

9. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla Porębscy Cz. I : Czech Katarzyna; Stróżak Janina; Stróżak Renata; Porębska Urszula; Porębski Edward; Wilk Maria; Luberda Janina; Cichorczyk Marek; Myszogląd Józefa; Potaczek Małgorzata. i  za ofiarę  130 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę osoby z  rodzin z osiedli: Pańskie, GPN, Park. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

10. Pragnę jeszcze serdecznie podziękować ks. Krzysztofowi za przekazanie nam relikwii św. Józefa Sebastiana Pelczara dla naszej wspólnoty parafialnej -  założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niech wstawiennictwo Św. Józefa wyprasza naszej wspólnocie potrzebne łaski  w wiernej realizacji życiowego powołania. Po Mszy w. będzie możliwość ucałowania Świętych relikwii.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej .

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej , którą można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.