XVII Niedziela Zwykła – 28.VII.2019R.

1. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

2. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

3. W czwartek  rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji.
Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.

4. W najbliższy czwartek, 1 sierpnia, przypada 75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego
. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Te ważne intencje przedłożymy Panu Bogu podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W piątek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli.
Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w czwartek wieczorem.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 17.30. W pierwszy czwartek miesiąca, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz. 17.30 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele w czwartek i piątek od godz.  15.00 do 17.30. ( skorzystajmy szczególnie tym bardziej że nasi Księża przerywają urlop wakacyjny , by nam posłużyć w konfesjonale). Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – Matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich, nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godzinie 17.00 ( Różaniec Fatimski, adoracja i Msza święta). Do chorych udamy się w piątek od godziny 9.00 rano.
( proszę uprzejmie zgłaszać których chorych w domu nie, ma czy są w szpitalu czy, gdzieś wyjechali, jest to bardzo ważna wiadomość dla Mnie i dla innych chorych).

7. Zapisy na 38. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę dziś 28.07, oraz 30, 31.07.2019  u Pani Józefy Lupy i Ani Cichańskiej w salce parafialnej po Mszach świętych. Przypominam, że Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 sierpnia do 11 sierpnia. Wyruszy z Mszany Dolnej 4 sierpnia po mszy świętej o godzinie 8.00. Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon. Koszt: 30 zł dla młodzieży do gimnazjum włącznie ( do 16 roku życia) i 60 zł. dla pozostałych ( młodzieży ze szkół średnich i dorosłych); 40 zł dodatkowa opłat za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych).

8. Przypominam, że w naszej wspólnocie Parafialnej odbędą się Dożynki w Porębie Wielkiej
, w niedziele 18.08.2019 o godzinie 10.00, proszę uprzejmie Pana Sołtysa o wyznaczenie Roli i przygotowanie wieńca dożynkowego od naszej Parafii Panu Bogu i naszej Pani Fatimskiej, . Również proszę o kontakt ze mną by odpowiednie przygotować Liturgię Dożynkową, przedstawiciela Roli, czy części parafii,  która będzie w tym roku przygotowywać wieniec i będą przewodniczyć Uroczystościom i Pana Sołtysa.  Zapraszam na omówienie liturgii dożynkowej na plebanię.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom
z osiedla NOWA WIEŚ: Podoba Kazimierz; Pranica Janina; Wieczorek Marcelina; Wieczorek Jadwiga; Gniecka Beata; Gniecka Elżbieta; Sobczak Angelika; Sobczak Józefa; oraz za złożona ofiarę 70 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: . Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00. Morgi, Kaciki, Porębscy Cz. III (od Państwa Dawiec do  Państwa  Woźniak);

10. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

Zapraszam do zakupienia nowych numerów gazet „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” , aby pogłębić swoja wiarę. Gazety można nabyć u ministrantów przed kościołem.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.