XIII Niedziela Zwykła – 30.VI.2019R.

1. Witam  serdecznie wszystkich odpoczywających w naszej wiosce i w górach. Życzę Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił duchowych i fizycznych, umocnienia więzi z Bogiem.

2. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza.
Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

3. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów.
Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

4. Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 8.00 będzie spotkanie Grup Różańcowych  i zmianka tajemnic Różańca  świętego.


5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 7.30 do 17.30, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej tylko w piątek od godz. 6.30 do 7.00 i popołudniu 0d 15.00 do 17.30 , nabożeństwo pierwszopiątkowe o godzinie 17.30, a Msza święta o godzinie 18.00. Wyjazd kapłana ks. Krzysztofa  z posługą sakramentalną do chorych i z błogosławieństwem prymicyjnym w piątek o godz. 9.00. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi.

6.   
Sobotnie Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 17.00.
Msza św. o godzinie 18.00.

7. W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele. Kancelaria parafialna będzie czynna  pół godziny po Mszach świętych rano i wieczorem, oprócz sobót, niedziel, i dni świątecznych wolnych od pracy. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy informacyjnej.

8. 
Wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii będzie następujący:Msze św.:

  • w dzień powszedni w poniedziałek, czwartek ( w I piątek) rano o 7.00, popołudniu we wtorek, w środę, czwartek, piątek , sobotę o godzinie 18.00.
  • W niedzielę Msze św. o: 8.00, 10.00, 17.00.
  • Okazja do spowiedzi pół godziny przed nabożeństwem lub Mszą św.
  • W środę nowenna do matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.30.
  • We czwartek adoracja od 7.30 do 17.30;
  • W piątek koronka Do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem o godz. 17.30;
  • W sobotę różaniec w intencji naszej parafii o godz. 17.25;


Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszam do licznego udziału w codziennej Eucharystii i nabożeństwach.

9. W przyszłą II niedziele miesiąca lipca będzie można złożyć pod chórem kościoła, ofiarę na pomoc w utrzymaniu kościoła. Proszę Panów i Panie z Rady Parafialnej o pomoc  w przyjmowaniu tych darów i ofiar na rzecz naszego kościoła. Wszystkim którzy złożyli do tej pory ofiary na ogrzewanie, światło, utrzymane kościoła składam serdecznie Bóg zapłać . Pragnę poinformować że odnowiliśmy dzwonnicę  kościoła oraz, że za wszystkich darczyńców, i za tych co składają ofiary na nasz kościół, będzie odprawiona Msza święta 15 sierpnia  2018 o godzinie 8.00. Bóg zapłać.

10. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.

11. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

12. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

13. W poniedziałek ks. Krzysztof Pierzchała odprawi mszę świętą na Koninkach o godzinie 19.00. Wszystkich zapraszam. Msza święta zostanie odprawiona  w intencji Róż Różańcowych i całego osiedla Koninki.

14. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni Rodzicom i młodzieży bierzmowanej. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Porębscy Cz. I. (od Państwa Wilk do  Państwa Gnieckich ). Prace proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godz. 9.00.

15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej , którą można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.


 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.