XII Niedziela Zwykła – 23.VI.2019R

1. Dziękujemy za udział, zaangażowanie w procesję Bożego Ciała całej parafii przygotowującym ołtarze, niosącym feletrony, zespołowi "POREBIAŃSKI RÓD", „ Chórowi GLORIA DEI” naszym strażakom, Szafarzom Nadzwyczajnym, dzieciom I Komunijnym, oraz rocznicowym, dzieciom z Grupy Misyjnej dzieciom sypiące kwiatki , małym ministrantom, służbie liturgicznej ołtarza, Panu  organiście.

2. Procesja w oktawie Bożego Ciała codziennie o 17.00   - Nieszpory  , 17.25 procesja w zależności od pogody ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa.
a dzisiaj w niedzielę o 16.00. W środę w ostatni dzień oktawy uroczystości Bożego Ciała, Msza święta z procesją o godzinie 17.30. Po Mszy świętej wieczornej błogosławieństwo wianków i dzieci. ( nie będzie błogosławieństwa dzieci i wianków w czwartek ze względu na bierzmowanie tylko w środę).

3. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego. 

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a zarazem Światowy dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
W ten piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W środę, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.


6. W sobotę 19.06.2019 Uroczystość Świętych Apostołów Piotra I Pawła.
To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólna modlitwę na Mszach świętych o godzinie 18.00 w intencji całego Kościoła, papieża jako widzialnej głowy kościoła, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki, odpoczynku.

7. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy
, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje. Wszystkim wypoczywającym, oraz dzieciom i młodzieży życzę Błogosławionych dobrych spokojnych i udanych wakacji. Niech Matka Boża wszystkimi się opiekuje.

8. Zapraszam Młodzież przygotowującą się do S. bierzmowania na spotkania
: poniedziałek   ( o chrzcie) wtorek  ( wyznanie wiary) i w środę nadanie krzyży na spotkanie razem  z rodzicami świadkami i rodzeństwem na godzinę 20.00, w poniedziałek od godziny 15.30 do 17.00 będzie spowiedź dla młodzieży rodziców świadków i bliskich. W czwartek o godzinie 17.00 J.E. Ks.  bp. Damian Muskus udzieli bierzmowania 52 osobom z naszej wspólnoty.

9. We wtorek 26.06.2018  zapraszamy wszystkich , których bliscy pracują za granicą , oraz Grupę O. Pio na Mszę św. a po niej spotkanie w salce.


10. Zapraszam na Dożynki Poręba Wielka - 2019 ; odbędą się 18 sierpnia2019
 na sumie o godzinie 10.00. Zapraszam i zachęcam do zrobienia wieńców dziękczynienia Panu Bogu i naszej Królowej Gorczańskiej Pani Fatimskiej.

11. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.


12. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10.00 zapraszam Radę Parafialna na ostanie spotkanie przed wakacjami.


13. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom
z osiedla STRÓŻE: Kraus Zofia; Kraus Stanisława; Stróżak Maria; Stróżak Kazimiera; Stróżak Krystyna; Maćków Aneta; Kaciczak Teresa; Porębska Anna; Franczyk Katarzyna   i za złożona ofiarę 70 złotych na kościół.   Proszę w tym tygodniu o sprzątanie Rodziców i młodzież przygotowujących się do bierzmowania zarówno  w środę ja i w sobotę ( proszę młodzież o wykoszenie trawy i posprzątania drogi i parkingu wokół kościoła; prace proszę wykonać w środę  i  w sobotę o godz. 9.00.

14. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej
, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

16. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności  śp. Katarzynę TRAM lat 88 z osiedla Nowa Wieś.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.