XI Niedziela Zwykła –16.VI.2019r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej. Nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17.30 w niedziele o 16.30. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

3. W środę o godz. 17.15 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej i nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30 a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zakończenie dla dzieci z przedszkola będzie dnia 18.06.2019 o godz. 09.00 w kościele;  dzieci ze szkoły Podstawowej w porębie Wielkiej i Gimnazjum w środę  19.06.2019 o godz. 8.00 rano Msza święta, na zakończenie roku szkolnego, a potem zakończenie roku szkolnego w szkole o godzinie 9.00 .

5. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, po której wyruszy procesja.

6. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy następujące rodziny z osiedli:

  • Ołtarz pierwszy - przy domu p. Domańskich ––o pomoc proszę z osiedli: Tramy, Stróże, Za Gronie;
  • Ołtarz drugi – przy domu p. Tramów ––osiedle Rusnaki, Mościska Nowe Domy , Mościska i proszę młodzież z Oazy.
  • Ołtarz trzeci – przy domu p. Zapałów –– z osiedli: Gwałty, Misiura, Białonie;
  • Ołtarz czwarty – przy domu p. Burnusów – osiedla: Całe osiedle Porębscy;


7. Proszę o przygotowanie figur ozdobienie kwiatami oraz o asysty do niesienia figur:  Figura duża Matki Bożej Fatimskiej osiedla Jopki , Halamy, Kurki; Figura Niepokalana Maryja  osiedla Buchole, Zapały Cichorze; Serce Pana Jezusa osiedla: Marałty,  Gąsiory, Słomiany; Brzyzek  Małą figurkę Maryi Fatimskiej Młodzież bierzmowana, Dzieciatko Jezus Grupa Misyjna, Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia Panów z Rady Parafialnej i Górali  do niesienia baldachimu, strażaków proszę o zapewnienie nam bezpieczeństwa na trasie procesji, a zespoły Góralskie  i Chór Gloria Dei niech uświetnią tą uroczystość swoim śpiewem.

8. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 17.00 – nieszpory i o  17.25 w zależności od pogody  procesja podczas której będziemy śpiewać litanie do Serca pana Jezusa, w niedziele o procesja o godzinie 16.00 nieszpory i procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.

10. Zapraszam rodziców dzieci z klas III Gimnazjum i klasy VIII idących do bierzmowania na ważne spotkanie w poniedziałek o godzinie 18.30 w kościele, natomiast młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszam w środę o godzinie 19.00 również do kościoła.

11. Spotkanie z Radą Parafialna przed wakacjami w niedzielę 23.06.2019 po Mszy świętej o godzinie 10.00

12. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzinom z Osiedla Luberdy: Stec Jadwiga; Cichańska Stanisława; Hudomięt Maria; Wsolak Ewelina ofiarę na kościół złożyły Cichańska Agata; Starmach Julia; Masłowski Józef. Proszę o sprzątanie w nowym tygodniu osiedle: Stróże całe osiedle. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusz Hudomięt lat 57 z osiedla Luberdy. Wieczny odpoczynek…

16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.