VI Niedziela Wielkanocy 26.V.2019r.

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

6. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00.

7. Jutro w poniedziałek msza święta będzie odprawiona o godzinie18.00,  wieczorem,

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu o stałych godzinach.

9. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

10. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

11. Przyszłą niedzielę przy kościele dzieci ze szkoły w Porębie Wielkiej będą kwestować na rzecz naszej parafianki z klasy II , która bardzo pilnie potrzebuje pompy insulinowej, chodzi o dopłatę do zebranej już sumy, by dziecko mogło swobodnie się rozwijać, poruszać  i by mogło żyć jak zdrowe dziecko, proszę o pomoc dla tego dziecka.

12. Zapraszam w poniedziałek po mszy św. o godzinie 18.00 młodzież z klasy III gimnazjum i klasy VIII, na spotkanie, przed bierzmowaniem.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom Dzieci Rocznicowym. Bóg zapłać. Proszę sprzątanie w tym tygodniu w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 proszę o sprzątanie mieszkańców z osiedla  ZAPAŁY.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.