III Niedziela Wielkanocna – 05.V.2019R.

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.30 w niedziele i święta o godzinie 16.30.Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.  W poniedziałek nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 z komunia świętą Msza święta zostanie odprawiona rano.

3. W najbliższy czwartek 9.05. 2019  nie będzie mszy świętej o godzinie 7.00 i nie będzie całodziennej adoracji ( ważne spotkanie z ks. biskupem w Krakowie);

4. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

6. Spotkania grup: w poniedziałek ministranci, lektorzy, grupa OAZOWA, z ks. Diakonem Krzysztofem w piątek Grupa Misyjna z siostrą Bernadetą; w sobotę  Chór Gloria Dei.

7. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 13 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 19.05.2019. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę  o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się 26.05.2019 o godzinie 10.00; Bierzmowanie odbędzie się 27. 06.2019 o godzinie 17.00 bierzmował będzie ks. bp. Damian Muskus; 25 .05.2019 święcenia kapłańskie Ks. diakona Krzysztofa na Wawelu o godzinie 09.00. ( wcześniej od 19.05. do 24.05.2019 będzie przeżywać kapłańskie rekolekcji  przed święceniami – polecam Go Waszej modlitwie);

8. Dnia 13.05.2019 nasza Parafia będzie przeżywała Odpust Naszej Pani Fatimskiej , Pani Gorczańskiej. Już od niedzieli będziemy się przygotowywać do naszego odpustu i 30 lecia konsekracji naszego kościoła (1989), poprzez msze św. kazania, a wieczorem w niedzielę zapraszam na  20.00 "Akathistos" hymnu śpiewanego ku czci Bogurodzicy skierowaną do Naszej Maryi zakończymy ten wieczór   apelem Jasnogórskim. W poniedziałek odbędzie się koncert  znanego organisty z Warszawy – jest on poświęcony naszej Pani Fatimskiej z racji Jej uroczystości. Msze św. z uroczystości odpustu, 30 lecia poświecenia naszej parafii, oraz  słowo Boże wygłosi do nas i poświęci nasze organy ks. bp. Janusz Mastalski. Szczegóły podam w przyszłą niedzielę. Bardzo proszę o przygotowanie feletronów.  Matka Boża Niepokalanie Poczęta osiedla: Buchole. Kopajdy, Zohra, Bastówka, Zapały; Serce Pana Jezusa: osiedla; Kaczorówka, Chyby, Filipy; Brzyzek; Figurę Matki Bożej Fatimskiej Małą niosą dziewczęta przygotowujące się do bierzmowania; bardzo proszę przyozdobić figury i poniesienie ich w czasie procesji  jeśli jest to możliwe to w strojach góralskich. Opiekę nad figurą Fatimska będą mieli Panowie Szafarze , proszę również asystę Górali , Strażaków.  o pomoc przy asystowaniu przy figurze Matki Bożej Fatimskiej . Panów z Rady Parafialnej proszę o pomoc przy niesieniu baldachimu.

9. W środę ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski wyświeci 10 kleryków na nowych diakonów z naszej diecezji – polecam ich waszej modlitwie.

10. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzinom z osiedla: Jopki i Kaczory:  Szczypta Anna; Kraus Józefa; Cichórz Barbara; Kowal Helena; Popielska Zofia; Kowalczyk Bożena i za ofiarę 60 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla: Halamy i Kurki. Prace proszę wykonać  w poniedziałek, w sobotę o godz. 9.00.

11. Zapraszamy do lektury PRASY KATOLICKIEJ. Warto pogłębiać  wiedzę religijną, prowadzącą do ściślejszej   więzi  z Panem Bogiem.

12. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.