II Niedziela Wielkanocna – 28.IV.2019R.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.. Już teraz dziękuję za zebrane dzisiaj ofiary, które przekazane zostaną do CARITAS diecezjalnego w Krakowie.. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

4. Dziś w Uroczystość  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszamy naszych Parafian i Gości na „Godzinę Miłosierdzia Bożego” na godz. 15.00 do Kościoła – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii i wszystkich mieszkańców.

Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum”

5. Dzisiaj odpust w Mszanie Dolnej u Miłosierdzia Bożego o godzinie 11.00.

6. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz. 18.00.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna.

8. Zapraszam młodzież z klasy III gimnazjum i  VIII na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30 w kościele, dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam do kościoła we wtorek  o godzinie 16.00.

9. Nabożeństwa w pierwszy czwartek i pierwszą sobotę ( godzina 17.00) miesiąca według stałego planu.

10. Spowiedź święta przed I piątkiem i I sobotą w środę od godziny 15.00 do 18.00 i w czwartek od godziny 15.00 do 17.00. Do chorych udamy się wyjątkowo w czwartek od godziny 9.00 według ustalonego porządku.

11. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie, oraz zachowania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej przy kapliczkach. Majówka zawsze będzie prze wieczorna mszą świętą; w tygodniu o godzinie 17.30, w niedzielę i święta o 16.30.

12. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczysta Msza Święta w intencji

Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.00. Program Uroczystości w naszej Parafii :
  • Godzina 09.40 zbiórka pocztów sztandarowych przy Szkole;
  • 10.00 Uroczysta Msza święta;
  • Po Mszy św. okolicznościowy występ młodzieży ze szkoły Podstawowej im. Wł. Orkana; Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Msze Święte piątek w Uroczystość  Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski o godzinie 08.00; 10.00 i 17.00;

13. Zapraszam Naszych Strażaków z Rodzinami i ze sztandarem na Mszę św. w Ich imieniu , która będzie odprawiona w piątek o godzinie 17.00.

14. W środę 1 05.2019 jest odpust  Św. Józefa  Rzemieślnika w Rabie Niżnej natomiast w  piątek 03.05.2019 jest odpust na  Łętowym Matki Bożej Królowej Polski o godzinie 11.00; w niedzielę 05.05.2019 Św. Biskupa Męczennika w Koninie, o godzinie 11.00..

15. W niedzielę o godzinie 14.00 zostanie w naszej Parafii odprawiona Uroczysta Msza święta z Okazji 100 lecia powstania Związku Podhalan w Niedźwiedziu.

16. Przypominam, że od minionego tygodnia nastąpiła zmiana odprawiania Mszy św. w tygodniu będzie o godz. 18.00 , a w niedzielę o godz. 17.00. Taki rozkład Mszy św. będzie odprawiany aż do października 2019.

17. Przyszła, niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej 11 Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

18. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

19. Spotkanie Grup Różańcowych i zmianka tajemnic, modlitwa w przyszłą niedziele po Mszy Świętej o godzinie 8.00.

20. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni z osiedla Gwałty: Kraus Agata; Kurek Bogusława; Grzyb Ewelina; Bielak Elżbieta; Kaciczak Stanisława; Pitek Krystyna; Pitek Gabriela; Smaga Małgorzata; Fudro Iwona; Fudro Paweł i za ofiarę 50 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla:. JOPKI, KACZORY. Prace proszę wykonać w poniedziałek  i w sobotę o  godz. 9.00.

21. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Wojciecha KAŁAFUT lat 52 z osiedla Zagronie.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.