V Niedziela Wielkiego Postu 07.IV.2019r.

1. Dziś - piata niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną od zwyczaju zasłaniania krzyży, od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.

2. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

3. Dzisiaj I Niedziela miesiąca kwietnia  krótka adoracja po Mszy Świętej. Również po Mszy Świętej będzie spotkanie z Różami i zmianka tajemnic różańcowych, oraz będzie ostatnia droga krzyżowa w niedziele , którą poprowadzi Sistra Zakonna Bernadetta. 

4. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Uroczysta msza św. z procesją do kościoła o godzinie 10.00. Proszę ustawić się z palmami w szpalerze przy  bramie przy parkingu. W dniu 28.04.2019 po mszy świętej odbędzie się rozwiązanie konkursu na najpiękniejszą i na największą palmę roku 2019.

6. W niedzielę Palmową odbędzie się Droga Krzyżowa pokutna za nasze grzechy od Kapliczki w Koninkach do kościoła o godzinie 18.00. Proszę grupy: OAZOWĄ  i PORĘBIAŃSKI RÓD, POD TURBACZEM, GRUPĘ MISYJNĄ , NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY,  GRUPY MODLITEWNE o poprowadzenie i śpiew w czasie Drogi Krzyżowej. Proszę na to nabożeństwo zabrać świece. Bardzo uprzejmie proszę naszych Drogich Strażaków o pomoc przy zabezpieczeniu Drogi Krzyżowej i kierowanie ruchem drogowym.

7. Gorzkie Żale w naszym kościele w niedzielę o godz. 14.00 z kazaniem pasyjnym, wówczas będzie składka na kwiaty do grobu Pana Jezusa;. W najbliższy piątek zapraszamy do Dolnego kościoła na MIDTERIUM MĘKI PANA JEZUSA w ramach drogi Krzyżowej o godzinie 16.15. Na to Misterium zapraszają dzieci i Siostra Zakonna. Droga Krzyżowa dla młodzieży w kościele w piątek o godz. 17.45;

8. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą lub nabożeństwem. (dodatkowa spowiedź dla parafian będzie we wtorek 16.04.2019 od godziny 15.00 do 17.00);

9. Zapraszamy Rodziców, całą rodzinę Nauczycieli, oraz młodzież z klasy III Gimnazjum  do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej w środę 10 kwietnia 2019 o godzinie 7.00 rano będziemy prosić Boga o zdanie egzaminu  o dobry wybór szkoły a zarazem dobry wybór drogi życiowej dla naszych dzieci.

10. W poniedziałek zapraszam dzieci i Grono Pedagogiczne na spotkanie do dolnego kościoła na godzina 9.00, na Misterium Męki Pana Jezusa i złożenie sobie życzeń z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych.

11. W czwartek odbędzie się ostania przed świętami adoracja Pana Jezusa w kaplicy Zapraszamy.

12. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla: Za Gronie: Moskała Barbara; Zapała Jadwiga; Kałafut Barbara; Szczypta Stanisław; Rapciak Józef; Rapciak Franciszek; Rapciak Maria; Hudomięt Ewa; Kubik Agata i za złożoną ofiarę 90 złotych na Kościół. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Misiury , Białonie proszę o wykonanie prac w poniedziałek i w sobotę od godz. 09.00.

13. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

14. Za Tydzień Panie i panowie z Rady parafialnej będą zbierać fundusze na remontowe i na ogrzewanie kościoła.

15. Dzisiaj będzie  można po adoracji Pana Jezusa ucałować relikwie Św. SCHARBELA i będzie można wziąć do domu fiolkę z olejem poświęconym przy grobie świętego w Libanie.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.