IV Niedziela Wielkiego Postu 31.III.2019r.

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy
w każdą niedzielę o godz. 14.00 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej
w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 17.45 i dla dorosłych o godz. 16.30 lub 17.45. w niedziele dodatkowo o godz. 9.00. W czasie Gorzkich Żali odbędzie się zbiórka na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 16.30. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 16.00. Spowiedź święta we wtorek  w godz. od 8.30 do 17.00.

4. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przez O. Rekolekcjonistę i ks. Diakona Krzysztofa w poniedziałek od godziny 12.00.

5. Dzisiaj  31.03.2019 rozpoczynają się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je O. Damian Simonicz Ojciec Redemptorysta.  Program rekolekcji świętych i Triduum Paschalnego jest podany w Internecie i w gablocie oraz na drzwiach naszego kościoła, można też sobie zabrać jeden ( dla całej rodziny) program do domu by wiedzieć co i kiedy odbywać się będzie w kościele. Równocześnie rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży znajdźmy czas na modlitwę refleksję, wyciszenie wewnętrzne. Program rekolekcji jest w gablocie parafialnej; w Internecie na stronie Parafii i na kartkach

6. Ogłaszam Konkurs na Najpiękniejszą, najwyższą, samodzielnie, wykonana nie kupiona palmę-  „Palma 2019”. Rozwiązanie  konkursu Parafialnego  w dniu 21.04.2019 po Mszy św. o godz. 10.00. Również w tym czasie odbędzie się konkurs Gminny na najpiękniejsza, na najwyższą Palmę. Zapraszamy do udziału w konkursach wszystkie dzieci.

7. W niedziele palmową o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa z Koninek ( od Kaplicy ), do naszego Kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mieszkańców naszej wioski i prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub świec.

8. W dniu dzisiejszym na zewnątrz kościoła samorząd uczniowski ze Szkoły w Porębie Wielkiej organizuje zbiórkę charytatywną dla Ani Wacławik, chorej dziewczynki z Mszany Dolnej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na Jej Leczenie. Prosimy o zauważenie wolontariuszy i dziękujemy za każdą przeznaczoną dla Niej złotówkę. Bóg Wam zapłać.

9. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 8.00.

10. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”. Pragnąc umożliwić wiernym nie tylko wypełnienie przykazań, ale nade wszystko dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych, mamy spowiedź we wtorek od godziny 8.30 do 17.00 od czwartku zawsze przed mszami  świętymi będę spowiadać by umożliwić wszystkim możliwość wyspowiadania się i przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej. Pozwólmy Zmartwychwstałemu Chrystusowi przyjść do naszego Serca.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

12. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

13. Pragnę poinformować Rodziców młodzieży i sama Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, że Jego Ekscelencja ks. Biskup Damian Muskus Wikariusz Generalny udzieli sakramentu dojrzałości młodzieży dnia 27.06. 2019 o godzinie 17.00 w kościele w Porębie Wielkiej.

14. Zapraszam chętnych na przedstawienie „Misterium Paschalne” „ do Parafii w Myślenicach reżyseruje Pan Piotr PIECHA z teatru Ludowego w Nowej Hucie w niedzielę 07.04.2019. Wyjazd autobusem  z pod Kościoła o godzinie 11.45, ( przedstawienie zaczyna się o godzinie 12.30)  przyjazd o godzinie 15.00 ; Miejsc wolnych zostało jeszcze tylko 10, zapisy w zakrystii u księdza proboszcza lub u księdza diakona;

15. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla: Mrałty, Gąsiory, Słomiany.: Stanisława MISIURA; Józefa MISIURA;  Zofia PITEK; Anna SKARŻYŃSKA; Grzegorz SMRECZAK; Monika SMRECZAK; Agnieszka SMRECZAK; Krystyna SMRECZAK; Zofia SMRECZAK; Maria SMRECZAK;  Magdalena SMRECZAK; Zofia SMRECZAK;  Michał LIBERDA; Agata LIBERDA;  Maria ZAPAŁA;  i za złożoną ofiarę 120 zł. na kościół. W tym tygodniu proszę o sprzątanie w kościele w czwartek i w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców z osiedla: Za Gronie.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.