III Niedziela Wielkiego Postu 24.III.2019r.

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, za tydzień rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w gablocie informacyjnej, podany jest w internecie  i można sobie jeszcze dziś wziąć  ulotkę z godzinami nauk rekolekcyjnych.

3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątki o godz. 16.30 dla dzieci dorosłych; o 17.45 dla młodzieży i dorosłych; dodatkowa droga krzyżowa w niedziele o godzinie 09.00 i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.00.

4. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłan codziennie służy posługą w konfesjonale.

( spowiedź  święta rekolekcyjna dnia 02.04. 2019 od godz. 8.30 do 17.30).

5. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się w poniedziałek podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.

( prośba aby dzisiaj kto chce wziął karteczkę z adopcją duchową i w domu podpisał lub tylko złożył pustą karteczkę i złożył ją w poniedziałek na tacę będzie ona przekazana do Kurii jako świadectwo podjęcia Adopcji Duchowej).

6. We wtorek wyjątkowo Msza Święta będzie odprawiona rano ( nie wieczorem) o godzinie 7.00. ( Serdecznie przepraszam).

7. Zapraszam klasy VI ze szkoły podstawowej na I spotkanie przygotowujących ich do Sakramentu Bierzmowania we wtorek  26.03.2019 o godzinie 16.00 w kościele. Spotkanie to jest obowiązkowe.

8. Zapraszam do liczniejszego udziału w mszach świętych i nabożeństwach w tygodniu. W środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, w sobotę różaniec o godzinie 16.30. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.10.

9. Za trzy tygodnie Niedziela Palmowa Męki Pańskiej Uroczysta msza św. z procesją do kościoła o godzinie 10.00. Po mszy świętej Konkurs na Najpiękniejsza Palmę 2019. Rozwiązanie  konkursu w dniu 21.04.2019 po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w konkursie. W niedziele palmową o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa od kapliczki w Koninkach do naszego Kościoła. Zakończenie Drogi Krzyżowej na schodach naszego Kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mieszkańców naszej wioski i prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub świec.

10. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. Można ja zakupić u ministrantów.

12. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

13. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: z osiedla Brzyzek: Misiura Maria; Misiura Edyta; Misiura Magdalena; Misiura Renata; Misiura Jolanta; Odyjas Janina; Odyjas Kinga; Halama Jolanta; Luberda Maria; Liberda Anna; Liberda Stanisław; Liberda Anna; Dudzik Krystyna; Kaciczak Ewa; Kaciczak Hubert; Filipska Monika; Filipska Małgorzata; Luranc Anna;  i za ofiarę 00 zł. na kościół. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: Mrałty, Gąsiory, Słomiany . Proszę uprzejmie o wykonanie prac  w poniedziałek i w sobotę od godziny 9.00.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.