II Niedziela Wielkiego Postu 17.III.2019r.

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi.

3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki dla dorosłych i dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17.40 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 14.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się od 30.03. 2019 do 03.04.2019 ( IV Niedziela Wielkiego Postu). Nauki wygłosi dla nas O. Damian Simonicz Redemptorysta. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy, w internecie  można dzisiaj wziąć ulotkę z danymi na temat rekolekcji parafialnych, rekolekcji dla dzieci i młodzieży, oraz Triduum Paschalnego do domu  by znaleźć czas i by jak najwięcej skorzystać z czasu spotkania z Panem Bogiem.

6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msza Święta o godz. 17.00.

7. Przypominam, przygotowanie do bierzmowania dla uczniów 3 klasy Gimnazjum w środę o godz. 17.30, dla Uczniów klasy VIII w we wtorek o godzinie 17.30; dla uczniów klas VI siostra Bernadetta poda w szkole podczas lekcji. Zainteresowani bierzmowaniem, powinni brać udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godzinie 17.40 i w Gorzkich Żalach w niedzielę o godzinie 14.00.

8. W najbliższą środę. Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej
z wypominanymi prośbami będzie o godz. 16.30. Zapraszam.

9. 
W piątek 22 kwietnia na  godzinie 16.30 zapraszam Grupę O. Pio  na Drogę Krzyżową ( proszę o poprowadzenie Drogi Krzyżowej ) i na Msza święta aby modlić się za przebywających za granicą. Zapraszamy wszystkie rodziny , których bliscy pracują za granicą, do wspólnej modlitwy za nich, by Bóg uchronił ich od różnych niebezpieczeństw, oraz żeby im błogosławił, im i całym rodzinom, a Matka Boża Fatimska, otaczał ich płaszczem ochrony. Po mszy świętej w salkach katechetycznych spotkanie formacyjne członków grupy św. Ojca Pio.

10. Składka w 3,4,5 niedzielę Wielkiego Postu na gorzkich żalach będzie na kwiaty do Bożego Grobu.

11. Ogłaszamy konkurs w Parafii na najpiękniejszą "PALMĘ WIELKANOCĄ" – 2019, który odbędzie się w niedzielę  palmową po sumie o godzinie 10.00.


12. Każdy piątek przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce.
Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.

13. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia
, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszy Świętej, w ciągu tygodnia ( 30 min.).

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”, „NIEDZIELĘ” i dla dzieci „MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO”.


15. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.


16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła
Rodzinom z osiedla Filipy: Matuła Maria; Cichańska Zofia; Cichańska Barbara; Cichańska Natalia; Napora Grzegorz; Karus Teresa; Nowak Maria; Duda Aneta; Bóg zapłać za złożoną ofiarę 90 złotych na cele kościelne.  W tym tygodniu proszę o sprzątanie w kościele w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców z osiedla: BRZYZEK .

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.