I Niedziela Wielkiego Postu 10.III.2019r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych.
Nabożeństwo , Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki i zapraszamy do naszego kościoła na godz. 16.30 dzieci; młodzież na godz. 17.40; dorosłych na godz. 16.30 i 17.40; w niedzielę o godz. 9.00
(dla wszystkich). W niedziele o godz. 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, które wygłosi nam Ks.dk Krzysztof Pierzchała . Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego:OTO JA, DOBRY I NAJSŁODSZY JEZU”, oraz za udział wDRODZE KRZYŻOWEJ”, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie „GORZKICH ŻALI” oraz za odprawienie przynajmniej „TRZYDNIOWYCH REKOLEKCJI” można uzyskać odpust zupełny.

4. 
Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Trójcy Świętej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed  Mszą Świętą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

5. Parafialne rekolekcje wielkopostne, oraz szkolne rozpoczniemy, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, poprowadzi je O. Damian Simonicz Redemptorysta.

6. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej. W środę nie będzie wyjątkowo Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej i wieczornej Mszy świętej o godzinie 17.00, będzie odprawiona Msza św. rano o godzinie 7.00, z powodu wyjazdu do szpitala.

7. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.  AD GENTES – DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI.

8. Pragniemy poinformować , że w Środę Popielcowa zebrano jako jałmużnę na potrzeby bliźnich z naszej Parafii 1025  złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Przypominam , że w przedsionku kościoła znajduje się skrzynka na „jałmużnę wielkopostną”  –  skrzynka dla biednych. Proszę uprzejmie o jej zauważenie, oby ktoś z nas w przyszłości nie musiał korzystać z tej pomocy.

9. Fundacja na rzecz osób Niepełnosprawnych im.
Św. Brata Alberta w Niedźwiedziu dziękuje wszystkim ofiarodawcom za złożenie daru a rzecz chorych dzieci w kwocie 5800 zł. Bóg zapałać.

10. Dzisiaj  jako II niedziela danego miesiąca można pod chórem  złożyć ofiarę na inwestycje i utrzymanie naszej parafii.
Radę Parafialną proszę o pomoc w tej zbiórce, a wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapałać.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła
Rodzinom z osiedla „KACZORÓWKA”:  Misiura Anna; Misiura Edyta; Misiura Bożena; Misiura Renata; Misiura Bożena; Cież Anna; Antosz Stanisława; Kozyra Maria; Hryniawska Bogumiła  i za złożoną ofiarę 80 zł na potrzeby kościoła. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: „FILIPY” , proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

12.
Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

13. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego , Małego Gościa dla dzieci, Niedzielę i inne.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.