VIII Niedziela Zwykła 03.III.2019r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy. Będziemy się modlić przez cały tydzień  o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych.

2. Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu poprowadzi dziś kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

3. W dzisiaj w niedzielę będzie ostatnie  czterdziestogodzinne nabożeństwo. Przez cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako wynagrodzenie za grzechy całego świata. Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 11.00 do 11.30  poprowadzi młodzież OAZOWA, oraz Ks. Diakon Krzysztof , a o godzinie 14.30 do 15.00 szafarze Eucharystii.

  • 11.30 – 12.30 - Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty; Liberdy, Zapały,
  • 12.30 – 13.30 – Stróże, Zagronie, Mrauty, Gąsiory, Słoniany; Szkoła, Przedszkole;
  • 13.30 – 14.30 - Kopajdy, U Zochra, Buchole, Cichorze,;
  • 14.30 – 15.00 - Szafarze Eucharystii
  • 14.55 – Zakończenie adoracji, Msza św.;4. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msze święte o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00 dla pracujących. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
Osoby starsze i od 14 roku życia zobowiązane są tego do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła, jako jałmużna postna. Zapraszamy do licznego uczestnictwa, oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym czasie świętym.

5. W środę 06.03.2019 na Mszy świętej o godzinie 18.00 odbędzie się poświecenie książeczek dla dzieci z klasy III komunijnej. Prosimy o obecność.

6. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

7. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek;


8. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy dzieci i dorosłych o godzinie 16.30, dla młodzieży po Mszy św. wieczornej o godzinie 17.40. Dla ludzi starszych, którzy tylko w niedziele chodzą do naszego kościoła, oraz dla osób które pracują w tygodniu do późna wieczora i nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie będzie dodatkowa Droga Krzyżowa w Kościele w niedzielę o godz. 09.00. ( po między Mszami 8.00 i 10.00). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 14.00. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

9. 6 marca 2019 rozpoczyna się wielki post dlatego w naszej Archidiecezji rozpoczyna się od dziś ( 3 III ) okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa on aż do uroczystości Trójcy Świętej ( 16.VI ).

10. Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

11. W poniedziałek, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa.

12. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

13. W sobotę 9 III 2019 o godzinie 14.00 w kościele spotkanie z rodzicami uczniów Klas VI, i VII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o obecność.

14. Wszystkim jubilatom, solenizantom i Paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najmłodszym czytelnikom polecamy Małego Gościa, Promyczek i Mały Promyczek .

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla CHYBY: Złydaszyk Joanna; Złydaszyk Jowita; Złydaszyk Janina; Liberda Katarzyna; Liberda Bożena; Sobczak Anna; Zelek Beata;  Krzysztofiak Zofia i za złożoną ofiarę 80 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle KACZORÓWKA. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.