VII Niedziela Zwykła 23.II.2019r.

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

2. Dziś w naszym kościele cz. II.  40 – Godzinnego Nabożeństwa.   Adoracja od godz. 11.00 do 15.00 w kościele. Proszę od godziny 11.00 do 11.30 będą w kościele adorować dzieci z naszej wspólnoty Parafialnej i szkoły Podstawowej, za tydzień zapraszam Szafarzy Najświętszego Sakramentu o poprowadzenie adoracji od godziny: 14.30 do 14.50;

3. W czwartkowy wieczór zapraszamy do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

4. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w  czwartek klasy IV, V, VI, VII, w  piątek Klasy VIII, i Gimnazjum , szkoły średnie i dorosłe w godz. od 15.00 do 17.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i !7.00 będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa. O Godzinie 16.30 wystawienie Litania do Serca Pana Jezusa Akt zawierzenia i koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Mszę Świętą o godz. 16.00, wystawienie , koronka Fatimska, adoracja  i Msza święta o Sercu Matki Bożej;

6. Kapłańskie odwiedziny chorych z Komunią będą św. w piątek w godz. od godziny 9.00 według ustalonego porządku.

7. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz spotkanie formacyjne dla róż różańcowych po Mszy Świętej o godz. 8.00.

8. Rekolekcje w naszej parafii w tym roku będą od IV niedzieli Wielkiego Postu, poprowadzi je Ojciec Damian SIMONICZ Redemptorysta. Ojciec Damian poprowadzi również Rekolekcje  dla dzieci, młodzieży. Wszystkich już dziś serdecznie zapraszam. Bardzo proszę nie zwalniać dzieci z rekolekcji.

9. Gorzkie Żale będą w tym roku o godz. 14.00, a po nabożeństwie zaraz będzie wieczorna Msza święta. Kazania Pasyjne będzie w tym roku głosił Ks. dk. Krzysztof PIERZCZHAŁA; ( będzie głosił w Porębie Wielkiej, Niedźwiedziu i Koninie), Zapraszamy.

10. Zapraszamy do udziału w spotkaniach:

 • w poniedziałek o godz. 17.00 –ministranci; lektorzy;
 • w piątek  o godz. 18.00 – OAZA;
 • w piątek o godz. 15.30 – Grupa Misyjna Dziewczynek z naszej parafii;
 • w sobotę o godz. 18.00 – Chór Gloria Dei;


11. Zapraszamy do kościoła  na spotkanie młodzież  klasy III Gimnazjum i Klasę VIII w piątek o godz. 17.00, z okazji I piątku miesiąca. Spotkania są obowiązkowe.

12. Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu jak co roku poprowadzi kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00 „ Cyganki” dnia 03 marca 2019. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

13. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z Osiedla  „Malarze”: Talaga Małgorzata; Karnicka Aneta; Hudomięt Michalina; Liberda Maria; Mosiek Franciszka; Smreczak Helena; Smreczak Grażyna; Pitek Jadwiga; Zapała Wiesława;  Luzar Teresa; Mróz Halina za złożoną ofiarę 110 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle „Chyby”. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy wyjściu głównym z kościoła. Najmłodszym czytelnikom polecamy Mały Gość Niedzielny.

16. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

17. Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:

24.02.2019r.

 • Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dzieci: dzieci szkolne i Siostra Bernadetta;
 • 11.00 – 11.30 - Mościska, Rusnaki, Starmachy, Tramy;
 • 11.30 – 12.30 - Porębscy, Hucisko, Filipy, Brzyzek,  Chyby;
 • 12.30 – 13.30 - Dwór, Kaciki, Morgi, Nowa Wieś;
 • 13.30 – 14.30 - Białonie, Chlipały, Misiury, Kaczory, Jopki;
 • 14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;


03.03.2019r.

 • Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:
 • 11.00 – 11.30 – Adorację poprowadzi OAZA z naszej parafii;
 • 11.30 – 12.30 - Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty; Liberdy, Zapały;
 • 12.30 – 13.30 – Stróże, Zagronie, Mrauty, Gąsiory, Słoniany;
 • 13.30 – 14.30 - Kopajdy, U Zochra, Buchole, Cichorze,; - Szkoła, Przedszkole;
 • 14.30 – 15.00 – Szafarze Najświętszego Sakramentu;
 • 14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;


18. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jóżefa ZATORSKIEGO lat 70.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.