VI Niedziela Zwykła 17.II.2019r.

1. Witam serdecznie w naszym kościele Gości, Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam wszystkim dobrego wypoczynku. Zapraszamy także w dzień powszedni na Msze św..

2. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

3. Zapraszam od dzisiejszej niedzieli na  40 – godzinne nabożeństwo. , które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. Po Mszy Św. od godz. 10.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 14.50. Po zakończeniu nabożeństwa Msza św. wieczorna, o godz. 15.00. Zapraszam na adorację według ustalonego porządku. Dziś zapraszamy: od

  • 11.00 – 11.30 – Młodzież parafii i młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  • 11.30 – 12.30 – Róże Kobiet;
  • 12.30 – 13.30 – Róże Mężczyzn; Grupa O. Pio;
  • 13.30 – 14.30 -  Kaczorówka, Kozyry, Malarze, Nowina, Ostra, Borek;
  • 14.50 - Zakończenie adoracji,
  • 15.00 - Msza św.


4. Odpowiadając na zachętę dzisiejszego słowa Bożego, zapraszamy kolejnych wolontariuszy pragnących zaangażować się w prace Parafialnego Zespołu O. Pio. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 21.02.2018  na Mszy świętej , będziemy się modlić za pracujących za granicą z naszej parafii , a po Mszy świętej będzie spotkanie w salce.

5. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

6. W środę Msza święta będzie wyjątkowo rano o 7.00 ( nie będzie wyjątkowo nowenny do Matki Bożej Fatimskiej), ponieważ muszę jechać do kurii z dokumentami i do szpitala.

7. Spotkanie obowiązkowe dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w sobotę o godzinie 14.00 w kościele. Obecność rodziców obowiązkowa.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy wyjściu głównym z kościoła. Najmłodszym czytelnikom polecamy: Małego Gościa dla dzieci Gość Niedzielny i Niedzielę.

9. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom: z osiedla Nowina, Kozyry: Ogiela Katarzyna; Kozyra Jerzy; Kozyra Anna; Kozyra Agata; Kozyra Jolanta; Kozyra Stanisława; Strama Katarzyna;  Strama Karolina; Zapała Janina; Zapała Beata; Igielska Maria; Wilk Monika i za złożoną ofiarę 110 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle: Malarze. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,
  • 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.