V Niedziela Zwykła 10.II.2019r.

1. Witam serdecznie w naszym kościele Gości, Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam  dobrego wypoczynku.

2. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

3. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 15.00 z namaszczeniem chorych, wcześniej o godzinie 14.30 będzie spowiedź dla chorych i starszych. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.  Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Jeszcze raz  zachęcam rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

4. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

5. W poniedziałek   ks. Diakon zaprasza na godzinę 16.30 młodzież klas VII, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania; ks. Zdzisław zaprasza klasy VIII we wtorek na godzinę 17.30 do kościoła, a klasy III Gimnazjum w piątek o godzinie 17.30.

6. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach

7. W trudnym okresie zimowym ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda, są jakieś strapienia, panuje głód. Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy zwykłej, samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom, które nie doznały w swym życiu zbyt wiele serca. Dzielmy się z tymi, którzy doświadczają niedostatku, a Pan Bóg z pewnością nam to wynagrodzi.

8. Spotkania w naszej wspólnocie:

• w poniedziałek: o godzinie:  17.00 ministranci młodsi;
  • w poniedziałek:  o godzinie: 17.00 ministranci Starsi i lektorzy;
  • w piątek o godzinie: 18.30 młodzież  OAZOWA;
  • w piątek o godzinie 15.30 dzieci z Grupy Misyjnej z Siostrą Bernadetą w salce;
  • w sobotę o godzinie: 18.00 „ Chór Gloria Dei”;

9. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed rozpoczęciem wielkiego Postu ( Niedziele:  17.03; 24.03; 03.04.);

10. Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii: Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja  młodzieży w tym młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania i ks. Zdzisław;

• Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:
  • 11.30 – 12.30 – Róże Kobiet;
  • 12.30 – 13.30 – Róże Mężczyzn i Grupa O. Pio;
  • 13.30 – 14.30 -  Kaczorówka, Kozyry, Malarze, Nowina, Ostra, Borek;
  • 14.50 - Zakończenie adoracji, Msza św. o godz. 15.00;

W Gablocie wywieszone są osiedla  o wyznaczonej  godzinie i proszę uprzejmie a by Pan Jezus i nie poczuł się samotny.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy wyjściu głównym z kościoła.

12. Dzisiaj jako II niedziela miesiąca pod chórem Panowie i Panie z Rady Parafialnej będą zbierać składkę do kopert na inwestycje i utrzymanie naszej Parafii. Pragnę wszystkich parafian poinformować , ze zapłaciłem dwa rachunki za kościół:  za gaz za dwa miesiące ogrzewania; grudzień i styczeń -  7672 złote, 37 groszy,  a za prąd za dwa miesiące 978. zł , 37 groszy, Pozostało do zapłacenia:  ubezpieczenie kościoła i cmentarza – 1210 zł; na seminarium - 2141 zł; Uniwersytet Jana Pawła II – 1117 zł; Kuria – 1303 zł; ryczałt -  2793 zł; w sumie Parafia ma do zapłacenia jeszcze: 8564 zł; Wszystkim ofiarodawcom który składają ofiarę na kościół do kopert i na tak zwana składkę niedzielną na „tacę” składam serdeczne Bóg zapłać, za wspieranie naszego kościoła;

13. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedle Mościska, N. Domy, Borek; Ostra : Mrózek Monika; Stąpór Dorota; Lupa Józefa; Lupa Danuta; Rusnak Bernadetta; Rusnak Agnieszka; Rusnak Lucyna; Rusnak Katarzyna; Rusnak Iwona; Nowak Angelika; Cudakiewicz Stanisława; Piechocińska Katarzyna; Barutowicz – Piechocińska Joanna; Liberda Barbara; Liberda Stefania; Kraus Monika; Kraus Dorota; Łabuz Maria; Zapała Anna; Pazdur Benadetta;   i za złożoną ofiarę 170 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle Nowina; Kozyry Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.