II Niedziela Zwykła 20.01.2019r.

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie, weźmy udział w oglądaniu relacji ze spotkania młodzieży z Papieżem Franciszkiem.

3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele  trwa Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. W poniedziałek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, w niedzielę podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 10.00.

5. W tym tygodniu ze względu na kolędę msze święte będą odprawiane o godzinie 7.00 od poniedziałku do czwartku, a od piątku będą odprawiane popołudniu o godzinie 17.00.

6. Zapraszam w sobotę  26.01. 2019 na godzinę 18.00 Nadzwyczajnych szafarzy z rodzinami.  na opłatek i  kolędowanie na plebanię.

7. 
Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla: Stramy : Tram Józefa; Tram Ewa; Zapała Agata; Zapała Natalia; Liberda Lucyna; Sater Justyna; Trojak Józefa; Cichórz Grażyna; Kuczaik Jadwiga; Tram Anna; Zapała Sylwia; Olszewska Maria Kaczor i za ofiarę 110 złotych na kościół, w nowym tygodniu zapraszam do sprzątania kościoła osiedle: Tramy, w poniedziałek i w sobotę o  godzinie 09.00.

9. Zapraszamy do zakupu prasy Katolickiej u ministrantów przed kościołem.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Michalina Starmach lat 74 z osiedla Halamy. Wieczny odpoczynek…

11. W tym tygodniu pragniemy jeszcze odwiedzić rodziny mieszkające na następujących osiedlach:

Poniedziałek  21.01.2019

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedle: Borek;

Godzina: po pogrzebie;

2.

Ks. Dk. Krzysztof

Osiedla: Buchole, Cichorze, Luberdy, Szkoła;

Godzina: 09.00;

 

 Wtorek  22 .01.2019

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedle: Malarze;

Godzina: 09.00;

2.

Ks. Dk. Krzysztof

Osiedle: Tramy;

Godzina: 09.00;

 

Środa 23.01.2019 

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. Dk. Krzysztof

Osiedle: Kaczorówka;

Godzina: 09.00;

 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.