II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 06.I.2019r.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO.

1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.

2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca stycznia po mszy świętej zmianka tajemnic różańca świętego. ( spotkanie Róż Parafialnych  na modlitwie);

4. Serdecznie zapraszam w  imieniu własnym, Parafii ,oraz Dyrekcji Nauczycieli i dzieci szkoły w Porębie Wielkiej NASZYCH KOCHANYCH SENIORÓW na skromną wigilię i opłatek, oraz śpiewanie kolęd który odbędzie się dnia 09.01.2018 o godzinie 11.00 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Po spotkaniu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich seniorów o zdrowie błog. Boże, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, dla Nich w dalszym życiu. Serdecznie wszystkich zapraszam.

5. Zapraszam w sobotę  12.01. 2019 Zespół „Pod Turbaczem”, na opłatek i  na spotkanie, młodzież OAZOWĄ zapraszam na opłatek dnia 13.01.2019 po Mszy świętej o godzinie 10.00, na plebanię a 19.01.2019 zapraszam Chór Parafialny „ Gloria Dei”, oraz  Grupę O. Pio,  na godzinę 18.00 na plebanię. Serdecznie wszystkich zapraszam

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Nowa Wieś: Pranica Janina; Gniecka Wiktoria; Gniecka Elżbieta; Gniecka Ewelina; Gniecki Andrzej; Gniecki Janusz; Gniecki Władysław; Wieczorek Jadwiga; Sobczak Józefa; Podoba Kazimierz  i  za ofiarę 80 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek  i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedli Morgi, Kaciki, Porębscy Cz. III ( od Pani Dawiec do  Pani Woźniak);

7. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

8. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, można ją kupić u ministrantów.( Gazeta ZGODA jest za darmo.

9. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców z osiedli:Poniedziałek  07.01.2019

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedla: Halamy; Kurki, Gwałty;

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Krzysztof

Osiedle: GPN;

Godzina: 15.00


Wtorek  08 .01.2019

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedla: -------------------------

Godzina: -------

2.

Ks. Dk. Krzysztof

Osiedle: Chyby;

Godzina: 15.00


Czwartek 10.01.2019

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedle: Nowina;

Godzina: 15.00

2.

Ks. Dk. Krzysztof

Osiedle: Osiedle: ---------------

Godzina: --------


Piątek 11.01.2019

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedle: Misiury Białonie;

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Krzysztof

Osiedle: Mościska i nowe domy;

Godzina: 15.00


Sobota  12.01.2019

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedla: Kozyry Ostre;

Godzina: 9.00

2.

Ks. Dk. Krzysztof

Osiedle: Gąsiory , Mrałty, Słomiany;

Godzina: 9.00

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.