IV Niedziela Adwentu 23.XII.2018r.

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6.30.

3. Tradycją minionych lat od dzisiejszego  poranka zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

4. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

5. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z poniedziałku, 24 grudnia, na wtorek, 25 grudnia, trwać będzie do 6 stycznia włącznie 2019.

6. Pasterka o godzinie 24.00. Kościół będzie otwarty  o godzinie 23.15. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. W niedzielę  24.XII. na Pasterkę, w naszym Kościele, zapraszamy muzykę góralską, wszystkie Zespoły Góralskie,  ministrantów, OAZĘ, Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, oraz na pomoc samotnym matkom wychowującym dzieci. Prosimy o ofiarność. Po paterce podzielimy się opłatkiem  i złożymy sobie nawzajem życzenia. Wierni , którzy w czasie pasterki przyjęli Komunie św. mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

7. We wtorek  25.XII. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA; Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 15.00;

8. 26 grudnia w środę św. Szczepana – święcenie owsa po mszy świętej o godzinie 8.00 i 15.00. Natomiast poświęcenie małych dzieci (w wieku przedszkolnym) po mszy świętej o godzinie 10.00 Tacka przeznaczona jest na Uniwersytet  Jana Pawła II w Krakowie.

9. W Środę 26.12.2018  po Mszy św. o godz. 8.00 odbędą się Jasełka w dolnym Kościele które dzieci z naszej szkoły przygotowały razem ze Siostrą Zakonną Bernadettą.

10. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta: w czwartek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów, w ty dniu pobłogosławimy wino. W piątek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych

11. W święto św. Szczepana dzieci z naszej parafialnej Grupy Misyjnej będą kolędować w naszych domach, po Mszy św. o godz. 10.00. Kolęda zbierana jest na biedne dzieci z Afryki;

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli :  Porębscy Cz. I.: Czech Katarzyna; Stróżak Renata; Stróżak Janina; Luberda Janina; Duda Janina; Cichorczyk Maria; Wilk Maria; Myszogląd Józefa; Porębska Urszula; Potaczek Małgorzata; Ciężadlik Rafał; Smoleń Wacław  i za ofiarę 110 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek zaraz po Roratach i w sobotę rodziny z osiedli : Pańskie, GPN, Park.

13. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.