III Niedziela Adwentu 16.XII.2018r.

„GAUDETE”


1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. 

4. Zapraszam do licznego udziału w roratach. U nas roraty o godz. 6.30. Przed roratami o godz. 6.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W tygodniu nie będzie mszy  wieczornych z wyjątkiem, środy i czwartku. będzie Msza święta o godzinie 17.00.

5. Od niedzieli, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!

6. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź św. Adwentowa w naszej parafii będzie w środę  - 19.XII.- od godziny 09.00 do 12.00 i 14.30 do 17.00; pierwsza przerwa od 10.00 do 10.30 i druga; od 12.00 do 14.30, trzecia od 16.00 do 16.30; Co 15 minut będzie rozdawana Komunia święta. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnia chwilę, starajmy się wytrwać dłużej w łasce uświęcającej i pamiętajmy, że najlepsze przygotowanie do świąt polega na częstym przyjmowaniu komunii świętej. Zapraszamy.

7. Dodatkowa spowiedź w naszej Parafii w Porębie Wielkiej dla przyjezdnych i pracujących, w sobotę 22.12.2018 od godziny 15.00 do 16.00. Zapraszam.

8. Przypominam, że należy pobrać poświęcone opłatki na stół wigilijny od pana organisty Zenona Dziedzica. Ofiara składana przy tej okazji jest forma wynagrodzenia za jego służbę dla naszej parafii.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedlę Stróże: Kraus Stanisława; Kraus Marian; Kraus Karolina; Moskała Dorota; Stróżak Maria; Stróżak Marek; Stróżak Alicja; Stróżak Zuzia; Stróżak Krystyna; Kaciczak Teresa; Ablewicz Łucja; Ryś Michalina; Maćków Danuta    za ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców z osiedle Porębscy cz. I (od Państwa Wilk do  Państwa Gnieckich).  Proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00, lub po roratach.

10. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.

11. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

12. W tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:  śp. Jacka Janię lat 54 zmarł nagle w USA, i śp. Wiktorię Kaczor lat 77 Poręba Górna z osiedla Kaczory.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.