II Niedziela Adwentu 09.XII.2018r.

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

3. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 6.30,  a w niedzielę o godzinie 8.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami. Przypominamy wszystkim dzieciom o konkursie na najpiękniejszy lampion adwentowy – rozwiązanie konkursu w IV Niedziele Adwentu po Mszy św. o godz.  10.00.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada też XIX  Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej wspieramy dziś finansowo  Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

5. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

6. Przyszła niedziela  (Gaudete)  ma radosny charakter, używany jest w liturgii kolor różowy.

7. Członkowie Rady Parafialnej odwiedzą wasze rodziny do 15 grudnia, za wszystkie datki niezbędne do pełnego sfinalizowania podjętych i zakończonych prac bardzo dziękuję. Również dzisiaj  w członkowie z Rady Parafialnej będą dyżurować pod chórem kościoła i tam również będzie można złożyć ofiarę na kościół,  lub zaległe opłaty. Bóg zapłać.

8. Grupa O. Pio rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.    Małe świece 7 złotych, a za duże świece -13 złotych ofiary te są złożone na potrzeby biednych i ubogich w naszej Parafii. Dziś także Pan organista rozprowadza opłatki  poświęcone na stół wigilijny.  Jak zwykle liczymy na wasze zrozumienie i hojność.

9. Zapraszam młodzież z klasy VIII we wtorek ( 11.12.18) na ostanie spotkanie przed Bożym Narodzeniem do Kościoła na godzina 17.00, a  młodzież Gimnazjum z klasy III w środę 12.12.2018  o godzinie 17.00 na Mszę św. z nauką. Zapraszam.

10. Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do soboty rano o 6.30 w środę i w czwartek dodatkowa o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla:   Cichańska Dorota; Cichańska Stanisława; Stec Jadwiga; Masłowski Józef; Starmach Agnieszka; Starmach Julia; Hudomięt Maria; Hudomięt Krystyna;  Mysza Maria;  Wsolak Ewelina; Olszewski Wojciech i ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę albo zaraz po Mszy św. Roratniej lub o godzinie 9.00 rodziny z osiedle: Stróże (całe osiedle) .

12. Młodzież OAZOWA w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać kartki na święta ręcznie wykonane i sianko do szopki i pod obrus. Ofiarę zebrana pragnę przekazać na rzecz biednych.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Stanisława Janię Lat 77 z Poręby Górnej  osiedla Buchole.. Wieczny odpoczynek…

14. Serdecznie zapraszam do czytania Prasy Katolickiej: „Niedzieli”; „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, które pomagają nam jak dobrze i owocnie  przeżyć okres Adwentu.  Można je  nabyć u ministrantów przy wejściu do Kościoła.

15. W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.