I Niedziela Adwentu 02.XII.2018r.

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. 
Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30, w niedzielę o godz. 8.00 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele od II niedzieli Adwentu. Zapraszam dzieci młodzież do uczynków adwentowych, z których później ubierzemy drzewko choinkowe dla dzieciątka Jezus.

4. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 8.00 zapraszam wszystkie róże z naszej parafii na spotkanie, aby spotkały się razem, podzieliły tajemnicami do odmawiania co miesiąc i do wspólnego spotkania, w celu dalszego działania .

5. Ogłaszamy dla wszystkich dzieci konkurs na najpiękniejszy lampion,
wykonany  własnoręcznie, nie kupiony, z którym dziecko będzie chodziło na roraty. Najpiękniejszy lampion będzie wystawiony w żłóbku i będzie nagrodzony w czwartą niedzielę adwentu po Mszy św. o godz. 10.00.

6. W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.
Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz.6.30 i 17.00. Zapraszam dzieci z rodzicami klas III (Komunijnymi) na Mszę świętą o godzinie 17.00, podczas tej Mszy świętej poświęcimy i nałożymy dzieciom medaliki szkaplerze, które od tej pory będą nosić.

7. Msze święte w naszej parafii w tym tygodniu od poniedziałku do soboty odprawiamy codziennie rano -  Roraty o
godzinie 6.30, popołudniu w środę, we czwartek  i w piątek o godzinie 17.00.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta w godz. w czwartek i piątek od godziny 15.00 do 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godziny 9.00 , będzie to Komunia Święta świąteczna  z Sakramentem Namaszczenia Chorych, przed Bożym Narodzeniem.

9. Od dzisiejszej niedzieli Pan Organista rozprowadza opłatki poświęcone
przez kapłana w czasie Mszy św. na stół wigilijny. Dochód z tego to dodatkowe wynagrodzenie za Jego  pracę  w  naszym kościele, przez cały rok.

10. Grupa O. Pio,  od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie  świece na stół wigilijny „ Caritas
”,-małe  7 złotych i 13 za duże, ofiara z tych świec  przeznaczona  jest na potrzeby biednych z naszej parafii.

11. W przyszłą niedzielę Panie i Panowie z Rady Parafialnej pod chórem będą zbierać jak co miesiąc  ofiary na nasz kościół.
Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i troszczącym się o nasz kościół.

12. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego
.

13. Bardzo serdecznie dziękują Rodziny z Podobina  za udzieloną pomoc finansową
z naszej Parafii w kwocie 7 762  zł 50 groszy. Również przekazałem do Krakowa zebraną puszkę przez młodzież na Światowe Dni Ubogich w kwocie 1400 złotych 2, 50 Euro. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom;

14. W najbliższy czwartek 6.12. Msza święta będzie o godzinie 7.00  i wyjątkowo  popołudniu  o godzinie 15.00


15. Zwracam się  z propozycją do rodziców małych dzieci jeśli pragną by Mikołaj Św. przyszedł do ich dzieci w kościele
to serdecznie proszę o kontakt a księdzem proboszczem do wtorku 5.12, w celu ustalenia spotkania ze Mikołajem i możliwości wykonania pamiątkowego zdjęcia ze z naszym świętym patronem.

16. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.


17. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla:
 Cichorzy : Kacik Monika; Kacik Halina; Kacik Anna; Kacik Jan; Psutka Elżbieta; Popielska Ewelina; Wadyl Jadwiga; Jania Lucyna; Jania Barbara; Cichańska Joanna; Głowacka Maria; Cebula Adrian i za ofiarę na kościół  100 złotych. Bóg zapłać. W następnym tygodniu proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po roratach ( lub o godz. 09.00), mieszkańców z osiedla Luberdy.

18. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.


19. W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
  • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.scan


 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.