XXXIV Niedziela Zwykła 25.XI.2018r.

UROCZYSTOŚĆ  CHRYSTUSA KRÓLA  WSZECHŚWIATA

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje?, jak często spowiadam się , przyjmuję komunie świętą? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 10.00 na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego: O Jezu najsłodszy…, za co można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, oraz odmówimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa  za Króla i Pana. Jest to święto patronalne KSM-u  i Ministrantów, Służby Liturgicznej., lektorów, scholii.  Prosimy również o modlitwę w ich intencji.

3. Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16.00 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa, a później podczas Mszy Świętej.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwent – Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, pod hasłem: „Przygotujcie Drogę Panu”. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni do Bożego Narodzenia. Nasze przygotowanie polegać będzie na uczestnictwie w roratach i spowiedzi bożonarodzeniowej. Roraty w naszym kościele:w tygodniu o godz. 6.30 z krótka homilią, w niedziele o godzinie 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, które będą otrzymywały obrazki z okazji przeżywanych rorat ,pod koniec rorat będą nagrody. Zapraszamy również dzieci, by wykonały lampiony samodzielnie i przyniosły je na roraty, pod koniec rorat będą wylosowane najpiękniejsze lampiony i będą nagrodzone a jeden z nich zawiśnie w szopce. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego przygotowania się do Świąt Bożego narodzenia. Kolejny rok liturgiczny rozpoczniemy pierwszą niedzielą Adwentu. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

6. Od przyszłej niedzieli Pan Organista, rozprowadzać będzie  opłatki, poświęcone przez kapłana w czasie Mszy św., przeznaczone na stół wigilijny. Dochód z tego to dodatkowe wynagrodzenie za pracę Jego  w naszym kościele jest to nasza wspólna forma wynagrodzenia całorocznej służby Pana Organisty. Również Grupa O. Pio będzie rozprowadzać w kościele świece „ Caritas” – 6 złotych, za małe i 12 zł za duże  trzeba odprowadzić do Kurii, reszta pozostaje w parafii na potrzeby biednych.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla ZAPAŁY: Zapała Ewa; Zapała Zofia; Zapała Jan; Zapała Katarzyna; Zapała Iwona; Cieciura Józefa; Cichorczyk Grażyna; Domagała Maria; Trojak Halina;  Rusnak Maria; Pachowicz Joanna; Szczypta Maria; Wojdyła Teresa; Misiura Małgorzata; Misiura Stefania  i za ofiarę 140 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle CICHORZE.

8. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

9. Gazety są do nabycia u ministrantów przed kościołem.

10. W minionym tygodniu odszedł do pana Jezusa śp. Jan Kraus lat 68 z Osiedla Poręba Wielka -  Bastówka. Dobry Jezus , a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.