XXXIII Niedziela Zwykła 18.XI.2018r.

1. W dzisiejszą niedzielę witamy wśród nas Ks. dr Stanisława Szczepańca z Centrum Jana Pawła II , który  będzie do nas  głosić słowo Boże , będzie również zbierać na składkę z dzisiejszej niedzieli na Centrum Jana Pawła II w Krakowie, również dzisiaj nasza młodzież będzie zbierała do puszek przy kościele ofiary ( kwesta)  na światowy Dzień Ubogich , który w dniu dzisiejszym obchodzimy o którym w niedzielę  4 listopada pisał  nasz arcypasterz Marek Jędraszewski. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

2. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

3. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela obecnego roku kościelnego. Po głównej Mszy świętej (o godz. 10.00) wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. – za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent i nowy rok kościelny. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

4. We środę, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Pamiętajmy o modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

5. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii,
pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, pamiętajmy szczególnie naszego Pana Organistę Zenona, polecając Go w naszej modlitwie, Bogu i opiece Matki Bożej fatimskiej, za tak, piękną i wierną służbę w naszej Parafii.

6. Zapraszam wszystkich chętnych w piątek na godzinę 17.00 na Mszę św. ,
podczas której będziemy się modlić za naszych bliskich pracujących za granicą, i na spotkanie po Mszy świętej w salce Grupy O. Pio. Zapraszam bardzo serdecznie nowych chętnych członków do modlitwy i pracy w Grupie w. O Pio.

7. 
Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna (por. 2 Mch 12,45b). Dlatego zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tej intencji. W niedzielę mamy wypominki roczne , przed Mszą św. o godzinie 8.00; 10.00; 15.00. Codziennie przed wieczorna Msza świętą odmawiamy różaniec lub koronkę do Miłosierdzia Bożego i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza Święta.

8. Zapraszam młodzież klas III gimnazjum nabożeństwo ( przygotowanie do przyjęcia Sakramentu bierzmowania) w środę do kościoła na godzinę 17.30, klasy VII we wtorek 20.11.2018 po Mszy świętej wieczornej.

9. Zapraszam również dzieci z klasy III szkoły podstawowej , (komunijne) Mamę i Tatę (gdy ich niema to dziadka czy Ojca chrzestnego) na spotkanie w czwartek na Mszę świętą o godzinie 17.00, aby mogły dzieci otrzymać błogosławieństwo Abrahamowe.

10. Spotkanie  ministrantów w poniedziałek godzinie 17.00; dla Lektorów  w poniedziałek   o godz. 18.00, do salki. Oaza młodzieżowa zaprasza w piątek o godzinie 17.30, chór parafialny Gloria Dei w sobotę o godzinie 18.00; Dziewczynki z grupy Misyjne maja spotkania w piątek o godzinie 15.30.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla
: os. : BUCHOLE, KOPAJDY, ZOCHRA, BASTÓWKA : Jania Elżbieta; Kubowicz Agnieszka; Stróżak Małgorzata; Kurek Katarzyna; Kowal Stanisława; Kraus Maria; Michnowska Danuta; Michnowska Dorota; Jamróz Katarzyna; Zapała Aleksandra; Zapała Maria; Zapała Katarzyna; Bielak Dorota; Cichorz Marzena; Małysz Maria  i  za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 150 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00  rodziny z osiedle ZAPAŁY;

12. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

13. Zapraszamy do czytania gazet katolickich
, które można kupić u ministrantów wychodząc z Kościoła.

14. Moi drodzy w przyszłą niedzielę 25 listopada odbędzie się zbiórka pieniężna przeznaczona będzie
ona na udzielenie pomocy dla Rodzin: Misiura, oraz Pachowicz zamieszkałych w Podobinie poszkodowanych w  wyniku pożaru dnia 12.11.2018 ( zniszczeniu uległy budynki mieszkalne, a zbliża się zima , przymrozki i śnieg ). Zwracam się u przejmą prośbą do Was Kochani Parafianie o udzieleni im naszej pomocy bądźmy z nimi solidarni w ich trudnym położeniu i sytuacji. Bóg zapłać.
 
15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862. 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.