XXXII Niedziela Zwykła 11.XI.2018r.

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

3. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary

4. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codzienni  niedzielę wypominki roczne przed Mszą, o godzinie: 08.00, 10.00, 15.00. W ciągu tygodnia pól godziny  przed Mszą świętą, lub nabożeństwem.

5. Zapraszamy klasy III gimnazjum na spotkanie przed bierzmowaniem  w środę  w kościele - 14.XI. spotkanie jest obowiązkowe, o godzinie 17.30, natomiast klasy VIII zapraszam we wtorek 13.XI. o godzinie 17.30.

6. Dzisiaj II Niedziela miesiąca listopada w przedsionku kościoła Panowie I Panie z Rady Parafialnej ja co miesiąc zbierają na prace, utrzymanie Parafii, organy, gaz. Darczyńcom składam serdeczne Bóg zapłać.

7. W następną niedzielę odwiedzą nas Księża z Centrum Jana Pawła II i będą głosić słowo Boże , będą również zbierać na składkę na Centrum Jana Pawła II w Krakowie, również nasza młodzież będzie zbierała do puszek przy kościele ofiary ( kwesta)  na światowy Dzień Ubogich , o którym w niedzielę  4 listopada pisał  nasz arcypasterz Marek Jędraszewski. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli: Halamy , Kurki : Cichorz Marta; Pitek Joanna; Pitek Zofia; Pitek Genowefa; Kurek Maria; Kurek Zofia; Kurek Józef; Kaczor Wiesława; za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 80 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 09.00 rodziny z osiedla: Buchole, Kopajdy,  Zochra, Bastówka

9. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.