XXVII Niedziela Zwykła – 07.X.2018R

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 16.30 , w niedziele o godz. 14.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

2. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

3. W poniedziałek Msza święta zostanie odprawiona rano , Różaniec będzie o godz. 16.30 z Komunia świętą. Zapraszam.

4. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą i różaniec dzieci młodzież, wychowanków nauczycieli w sobotę o godz. 17.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników oświaty.

5. Przypominam że Msze św. popołudniu w tygodniu są o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 15.00, Tak będzie do 30 kwietnia 2019 roku.

6. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy. Wypominki w kościele będą przed Mszą św. o godz. 8.00; 10.00; 17.00;

7. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, dla nas wszystkich jest to bardzo ważne wydarzenie  ponieważ nasz kościół jest pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej i mamy za co dziękować naszej Pani  i Gaździnie Gorczańskiej. Zapraszam dzieci rocznicowe w strojach i przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież klas II i III Gimnazjum zespoły regionalne  „Porębiański Ród”, Chór Parafialny „Gloria Dei”, Dzieci z Grupy Misyjnej, Oazę, Lektorów, ministrantów, rodziców z dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniących Szafarzy i wszystkich w  strojach regionalnych, by podziękować za opiekę i prosić o dalszą opiekę dla całej naszej Parafii. Zapraszam Panów do baldachimu i do niesienia Matki Bożej : Związek Podhalański, Szafarzy, Panów z Parku Gorczańskiego – (leśników), Strażaków w mundurach. Dokładny przebieg Uroczystości znajduje się na afiszach w całej Gminie i w gablocie Parafii. O godzinie 16.00 wystawienie i możność adoracji Pana Jezusa w Monstrancji. O godzinie 18.00 Uroczysta Suma Odpustowa, po Mszy świętej Różaniec Pokutny Fatimski, Procesja ze świecami Maryjna dookoła kościoła, Apel Maryjny i Adoracja Relikwii dzieci wyniesionych do godności świętych Franciszka i Hiacynty. Od środy do piątku każdy różaniec będziemy się modlić za naszą parafię, jako przygotowanie do Odpustu Parafialnego. Dodatkowa możliwość spowiedzi przed odpustem będzie w piątek od 15.00 do 16.30. Aby wszyscy mogli przyjąć komunię świętą i mogli otrzymać odpust zupełny  nadany przez papieża Franciszka z racji Objawień i Uroczystości Maryjnych..

8. Uwaga, uwaga dzieci zapraszam do konkursu na wykonanie „Różańca świętego z byle czego”. Najładniejsze wykonane różańce będą nagrodzone  28.X.2018 po Mszy św. o godz. 10.00;

9. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy do puszek przed kościołem przez nasza młodzież na Fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

10. Również w przyszłą niedziele pod chórem Panowie i Panie z Rady Parafialnej , będą zbierać ofiary na utrzymanie naszego kościoła i na jego ogrzewanie w zimie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

11. Dzisiaj  Msza święta  o godzinie 15.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich ofiarodawców i ich Rodzin , o zdrowie i błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Fatimskiej.

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Za Gronie: Zapała Maria; Zapała Jadwiga; Hudomięt Ewa; Kałafut Barbara; Kubik Agata; Szczypta Stanisław; Moskała Barbara; Rapciak Stanisław; Rapciak Maria; Rapciak Franciszek. . Proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę o godzinie 09.00.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian: Śp. Tadeusza Krausa lat 60 zamieszkałego oś. Jopki polecamy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

14. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ,. Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.